Nie wymagamy doswiadczenia zeglarskiego

MORSKIE rejsy - Z NAMI WYPŁYNIESZ na szerokie wody!

REJSY MORSKIE JACHTEM - poniżej najpopularniejsze kierunki i nasze propozycje:
BAŁTYK wschodni, BAŁTYK zachodni, NORWEGIA - FIORDY i LOFOTY północny przylądek EUROPY Nordkapp

morza: BAŁTYCKIE, NORWESKIE, PÓŁNOCNE, BARENTSA, ADRIATYK, ŚRÓDZIEMNE, EGEJSKIE
wyspy: BORNHOLM, CHRISTIANSØ, FREDERIKSØ, OLANDIA, GOTLANDIA, OWCZE, SZETLANDY, ORKADY, KANARYJSKIE, KARAIBSKIE, SESZELE, FILIPINY, MALEDIWY, CYKLADY,
państwa i krainy:
CHORWACJA północna, CHORWACJA dalmacja środkowa, CHORWACJA południowa, KANARY wyspy, KARAIBY wyspy nawietrzne, ANGLIA, SZKOCJA, IRLANDIA, GRECJA cyklady, TAJLANDIA, FLORYDA, zatoka BOTNICKA, kanał LA MANCHE. Powyższe rejsy morskie jachtem w większości odbywają się na pływach czyli WODACH PŁYWOWYCH.

Z NAMI WYPŁYNIESZ na szerokie wody !

 


CHORWACJA żeglarski raj

Chorwacja to niezwykłe państwo, które jest prawdziwym rajem dla żeglarzy. Znajduje się tu ponad 1200 większych i mniejszych wysp, a woda jest tak czysta, że widoczność sięga 50 metrów. Na chorwackim Adriatyku znajduje się około półtora tysiąca portów i zatok, więc bez problemu można tu znaleźć miejsce do zacumowania.


RELAKS na morzu

Zgiełk miasta, codzienny pośpiech, stres, nieprzespane noce - tak wygląda życie większości ludzi w dzisiejszym świecie. Niestety niewiele osób może pozwolić sobie na całkowitą i trwałą zmianę trybu życia, ale warto choć raz w roku zapewnić sobie odpoczynek i pełen relaks. Jak to zrobić ? Najlepszym pomysłem są rejsy po morzu, dzięki którym można oderwać się od codzienności i naprawdę wypocząć.


BORNHOLM majorka północy

Duńska wyspa Bornholm to miejsce wyjątkowe, które z racji swojego klimatu oraz ukształtowania terenu nazywane jest Majorką Północy, a nawet Perłą Bałtyku, czy Słoneczną Wyspą. Klimat panujący na wyspie jest wyjątkowo łagodny, a znajdujące się tu liczne plaże i kąpieliska zachęcają do wypoczynku. Niewątpliwym atutem Bornholmu jest bardzo rozbudowana infrastruktura turystyczna, dzięki której turyści mają do wyboru mnóstwo różnych sposobów na relaks.


KARAIBY rejs marzeń

Gdzie wybrać się w rejs marzeń? Jednym z miejsc, które z pewnością warto zobaczyć są Karaiby. Jest to archipelag 25 wysp, które podzielone na grupy Antyli Małych i Wielkich, Kajmanów, wysp Bahama i wielu innych mniejszych i większych grupek. Znajduję się one  Ameryce Środkowej i oddzielają Morze Karaibskie i Zatokę Meksykańską od Oceanu Atlantyckiego. Karaiby to niemal kilka tysięcy różnego rodzaju wysp i wysepek, a także kilkanaście krajów oraz tzw. terytoriów zależnych, których łączna powierzchnia to aż 255 tysięcy kilometrów kwadratowych. Jednak dla większości z nas Karaiby to przede wszystkim turkusowa woda, białe plaże i niezwykle oryginalna architektura, a także … Jack Sparrow ;-)


ISSA szkolenie żeglarskie

Celem Federacji Szkół Żeglarskich ISSA jest przede wszystkim popularyzowanie bezpiecznego i swobodnego uprawiania żeglarstwa turystycznego, które w Polsce cieszy się coraz większą popularnością. Zrzeszone w federacji szkoły i kluby żeglarskie organizują rejsy szkoleniowe, podczas których każdy może zdobyć odpowiednie certyfikaty żeglarskie, które uznawane są w wielu krajach świata. Certyfikaty te są podzielone na kilka kategorii, w zależności od stopnia zaawansowania żeglarza.
Każdy żeglarz amator może zapisać się na rejs szkoleniowy i po pozytywnej weryfikacji lub ukończeniu kompleksowego szkolenia uzyskać jeden z poniższych certyfikatów:


KARLSKRONA port wojenny

Karlskrona to niezwykłe miasto, leżące w południowej Szwecji. Jego powierzchnię stanowią aż 33 wyspy archipelagu Blekinge. Z tego też względu miasteczko ma naprawdę unikalny układ, a znajdujący się n nim port wojenny oraz liczne cenne zabytki sprawiły, że w całości wpisany jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miasto od 1960 roku pełni funkcję bazy szwedzkiej marynarki wojennej i przez wielu turystów uważana jest za prawdziwą „Szwecję w pigułce”. Z tego też względu rejs morski last minute na Karlskronę cieszy się bardzo dużą popularnością. Co warto tu zobaczyć?


TAJLANDIA właściwy kierunek

Tajlandia leży w południowo-wschodniej Azji na Półwyspie Indochińskim. Jest to kraj nizinny, którego długość linii brzegowej to ponad 2600km. Zachwyca on nie tylko bujną, tropikalną roślinnością, ale również bogactwem barw i niezwykle pięknymi tradycjami. Znajdują się tu liczne świątynie i stupy oraz ruiny pradawnych miast. Co więcej, w dżungli nadal można natknąć się na półdzikie plemiona, z których każde ma odmienną kulturę oraz zwyczaje.


WYSPA NIEDŹWIEDZIA svalbard

Svalbard to norweska prowincja położona w Arktyce. Swoim zasięgiem obejmuje ona archipelag Spitsbergen i leży 1100km od bieguna północnego. Najdalej wysunięta na południe część Svalbadu to wyspa Bjørnøya. Niemal 60% jej powierzchni pokrywa tzw. wieczna zmarzlina, a żyjące tu dziko niedźwiedzie polarne przyczyniły się do nadania jej nazwy Wyspa Niedźwiedzia. Dotarcie na nią nie jest łatwe, ale dla nas nie ma rzeczy niemożliwych.


INFOGRAFIKA - ciekawostki część II

Ponownie pragniemy zaprosić na kilka ciekawych i niesamowitych faktów podróżniczych i geograficznych w formie naszej autorskiej i łatwo wchłanialnej grafiki. Rejsy morskie jachtem to świetny czas na wymianę nie tylko doświadczeń i poglądów, ale okazja do przekazania nie wszystkim znanych oczywistych prawd, które poprzez odkrywanie nowych krain i poznawanie ciekawych świata ludzi pogłębiają wiedzę i poszerzają nasze horyzonty. Bo przecież w tym żeglarstwie o to tak naprawdę chodzi.


Z GÓRKI na pazurki

Bałtyk jest akwenem, który od wieków stanowił drogę łączącą kraje leżące na jego brzegach. Rejsy po Bałtyku nie były więc niczym dziwnym, i do dzisiaj stanowią istotny element życia tego morza. Jednak po Bałtyku w przeszłości przemieszczano się nie tylko na statkach.
Jedną z najsłynniejszych historii, często przytaczaną jako dowód na istnienie mroźnych zim w przeszłości, jest opowieść o możliwości podróży zimą przez skuty lodem Bałtyk, z Polski do Szwecji.


NORWESCY bracia więksi

Wieloryby, czyli największe na Ziemi zwierzęta, fascynują wielu ludzi. Nic dziwnego, te ssaki przyciągają bowiem nie tylko imponującymi rozmiarami. Wśród wielu gatunków waleni można znaleźć wielu rekordzistów zwierzęcego świata, z płetwalem błękitnym, czyli największym żyjącym na ziemi zwierzęciem, na czele. Niezwykły jest również ich sposób życia, oraz fakt, że te ssali morskie tak doskonale przystosowały się do wodnego środowiska. Dlatego też każdego roku wyrusza, by obejrzeć wieloryby u wybrzeży Norwegii.


OGIEŃ z wody

Wulkany budzą lęk od czasów starożytnych. Ogień i dym oraz masy popiołów przyczyniły się do zniszczenie wielu miast i państw i chyba nikt, kto miał okazję zwiedzić Pompeje nie wątpi o ich niszczycielskiej sile. Zazwyczaj jednak, gdy myślimy o wulkanach, na myśl przychodzi nam wielka samotna góra, wyrzucająca do atmosfery tony pyłu i lawy. Tymczasem wiele wulkanów znajduje się głęboko pod wodą.  Podczas rejsów po morzach i oceanach można niejednokrotnie znaleźć się w rejonach, w których działalność wulkaniczna dotyczy nie tylko powierzchni.


BAŁTYCCY ziomale

Piractwo większości ludzi kojarzy się raczej z dalekimi i egzotycznymi wodami. Świadomość popularną od kilku lat dominują piraci z Karaibów, a papuga i butelka rumu stanowią nieodłączny atrybut każdego pirata. Jednak w przeszłości w najbliższym sąsiedztwie możliwe było napotkanie dużego, zorganizowanego bractwa pirackiego. Po wodach Bałtyku żeglowali bowiem Bracia Witalijscy.


RAFY KORALOWE z kosmosu

Rafy koralowe stanowią  dom dla milionów gatunków wodnych organizmów, przyciągają więc zarówno biologów, pragnących badać ten niezwykły ekosystem, jak i duże rzesze turystów, których wabi obietnica niezwykłych i barwnych stworzeń. 
Rafa jest po prostu podwodną skałą, przybierająca kształt wału lub grzbietu, mieszczącą się blisko powierzchni wody lub nawet z niej wystającą. Ze względu na jej położenie względem lądu naukowcy wyróżniają jej różne rodzaje, w tym rafy barierowe, brzegowe lub atole. Rafy stanowią poważne zagrożenie podczas rejsów morskich, jednak w wielu przypadkach dają dom różnym wodnym stworzeniom.


PANCERNE pancerniki

Starcia na morzu mają długą historię, sięgają bowiem czasów starożytnych.  Obserwując rozwój okrętów wojennych na przestrzeni wieków można dostrzec ulepszenia wprowadzane w uzbrojeniu. Stopniowo statki używane do walk zwiększały swoje rozmiary, dźwigając na pokładzie coraz bardziej wyrafinowaną broń. Jednym z bardziej imponujących etapów tego wyścigu zbrojeń jest pojawienie się na wodach pancerników.


PODWODNI mordercy

Stworzeniem, które w powszechnej świadomości jest największym postrachem mórz i oceanów jest bez wątpienia rekin. Ten drapieżnik dorobił się nie do końca zasłużonej opinii maszyny do zabijania. Ostatecznie bowiem każdy kto widział szczęki nie ma wątpliwości, że rekin jest prawdziwym potworem.


GIGANTY na powierzchni

Złoża ropy i gazu występują w różnych miejscach na ziemi. Ich wydobycie stanowi  podstawę gospodarki w pewnych rejonach świata. Eksploatacja tych surowców naturalnych zazwyczaj wymaga wyspecjalizowanej technologii i wiąże się ze sporym ryzykiem. Niewątpliwie jednak najbardziej imponującym przedsięwzięciem jest wydobywanie ropy i gazu ukrytych na dnie morza.


SZANTY modlitwa żeglarzy

Szanty, czyli marynarskie pieśni pracy, stanowią jeden z istotnych elementów kultury żeglarskiej. Okres ich największej popularności przypada na XVIII i XIX wiek. Szanty wykonywane były przez marynarzy podczas czynności wymagających synchronizacji, takich jak wybieranie kotwicy czy obsługa żagli. Charakteryzował je przede wszystkim wyraźny rytm i śpiewane były zazwyczaj a capella przez samych marynarzy. Czasem rytm nadawał szantymen, podczas gdy odpowiadał mu chór.


NA BAŁTYKU korki

Bałtyk jest morzem otoczonym praktycznie ze wszystkich stron ziemią. Jedną z konsekwencji tego faktu jest to, iż przez wieki łączył on różne kraje i narody. Rejsy po Bałtyku podejmowane w różnych celach posiadają bogatą historię. Od stuleci statki przemierzały jego wody, aby umożliwi
dotarcie do celu. Również dzisiaj ruch na Bałtyku nie ustaje. Przez Bałtyk przepływali wikingowie. Wojowniczy lud pochodzący ze Skandynawii od VIII wieku podejmował śmiałe wyprawy morskie.


INFOGRAFIKA - ciekawostki część I

MORZA i OCEANY w liczbach. Najciekawsze fakty opisujące żywioł zajmujący największą cześć naszej planety. I mimo, że ponoć powstało w nim życie nie robiące sobie nic z tego, że słońce tam nie dociera i zapoczątko- wało wszystko co wokół nas otacza, wiemy o nim mniej niż o kosmosie. Bez względu ogrom i niedostępność tego odmiennego dla egzystencji człowieka środowiska wato poznać jakie tajemnice kryją głębiny gdzie ciśnienie jest równie potężne jak parcie Ibisza na szkło. Rejsy morskie jachtem pozwolą poznać piękno i magię tego co możemy ujrzeć na powierzchni lub wsadzając łeb do wody by zobaczyć co kryje się zaraz pod powierzchnią wokół kadłuba jachtu. Zachęcamy Was jednak by zajrzeć w temacik nieco głębiej.


LOTNISKO na wodzie

MORZE i OCEANY pokrywają większą część naszego globu, nic więc dziwnego, że ludzkość od wieków rozwija sztukę budowania jednostek, które mogłyby pomóc w poruszaniu się po tej olbrzymiej przestrzeni.
Wśród współcześnie używanych statków można wyróżnić różne rodzaje, ale jednym z najbardziej imponujących typów, zarówno ze względu na rozmiar jak i spełnianą funkcję, są lotniskowce.


DOOKOŁA ŚWIATA wczoraj i dziś

Dalekie podróże fascynują wielu ludzi. Jednak koncepcją, która wydaje się szczególnie pobudza wyobraźnię, jest idea podróży dookoła ziemskiego globu. Choć w świecie szybkiego i łatwego transportu lotniczego nie stanowi ona już wyzwania, to nadal możliwe jest przeżycie przygody poprzez wyruszenie w najtrudniejszy rejs, który zwraca szczególną uwagę wszystkich, a co najważniejsze oprócz zdobycia chyba największego zaraz po locie w kosmos trofeum zabierze nas w przygodę życia.


BIAŁA fregata

Większość żeglarzy zgodzi się zapewne ze stwierdzeniem, że każdy statek posiada duszę i osobowość. Są jednak takie jednostki, które dzięki swojej wyjątkowej historii, zapisały się w dziejach jako wyjątkowe. Po polskich wodach pływa wiele takich statków, ale chyba najsłynniejszym polskim żaglowcem, dziś już od dawna w stanie spoczynku, jest DAR POMORZA który obecnie jest na stałe przycumowany w Gdyni, stanowi bowiem obiekt muzealny.


KRAKEN...prawie jak Putin

Marynarze przez wieki opowiadali historie o potworach kryjących się w głębinach mórz i oceanów. Olbrzymie przestrzenie wodne wydawały się groźne i pełne niebezpieczeństw, a dziwne stwory, które czasem morze wyrzucało na brzeg lub zaganiało w sieci tylko podsycały rodzące się legendy. Jednym z najlepiej znanych stworów, którego lękano się podczas długich i niebezpiecznych rejsów morskich, był Kraken. O Krakenie krążą różne historie, pokazują go też różnorakie ryciny. Wielki, wyposażony w długie macki1 - 25 z 27


POZOSTAŁE rejsy

rejs morski BAŁTYK one way 2022
BALEARY wyspy radości
rejs CHORWACJA wrześniówka 2022
rejsy jachtem NORWEGIA Nordkapp 2022
rejsy BAŁTYCKIE perełki 2022
CHORWACJA rejsy wakacyjne 2022
rejs katamaranem CZARNOGÓRA 2022
KARAIBY mikołajkowy i FERIE 2022
REJSY morskie JACHTEM na życzenie

 

Newsletter


Wypisz mnie z newslettera
Zobacz Nagrania z Rejsów
Newsletter