Nie wymagamy doświadczenia żeglarskiego

Blog

Chorwacja żeglarski raj

Chorwacja to niezwykłe państwo, które jest prawdziwym rajem dla żeglarzy. Znajduje się tu ponad 1200 większych i mniejszych wysp, a woda jest tak czysta, że widoczność sięga 50 metrów. Na chorwackim Adriatyku znajduje się około półtora tysiąca portów i zatok, więc bez problemu można tu znaleźć miejsce do zacumowania.

więcej ...

Relaks na morzu

Zgiełk miasta, codzienny pośpiech, stres, nieprzespane noce – tak wygląda życie większości ludzi w dzisiejszym świecie. Niestety niewiele osób może pozwolić sobie na całkowitą i trwałą zmianę trybu życia, ale warto choć raz w roku zapewnić sobie odpoczynek i pełen relaks. Jak to zrobić ? Najlepszym pomysłem są rejsy po morzu, dzięki którym można oderwać się od codzienności i naprawdę wypocząć.

więcej ...

Bornholm majorka północy

Duńska wyspa Bornholm to miejsce wyjątkowe, które z racji swojego klimatu oraz ukształtowania terenu nazywane jest Majorką Północy, a nawet Perłą Bałtyku, czy Słoneczną Wyspą. Klimat panujący na wyspie jest wyjątkowo łagodny, a znajdujące się tu liczne plaże i kąpieliska zachęcają do wypoczynku. Niewątpliwym atutem Bornholmu jest bardzo rozbudowana infrastruktura turystyczna, dzięki której turyści mają do wyboru mnóstwo różnych sposobów na relaks.

więcej ...

Karaiby rejs marzeń

Gdzie wybrać się w rejs marzeń? Jednym z miejsc, które z pewnością warto zobaczyć są Karaiby. Jest to archipelag 25 wysp, które podzielone na grupy Antyli Małych i Wielkich, Kajmanów, wysp Bahama i wielu innych mniejszych i większych grupek. Znajduję się one  Ameryce Środkowej i oddzielają Morze Karaibskie i Zatokę Meksykańską od Oceanu Atlantyckiego. Karaiby to niemal kilka tysięcy różnego rodzaju wysp i wysepek, a także kilkanaście krajów oraz tzw. terytoriów zależnych, których łączna powierzchnia to aż 255 tysięcy kilometrów kwadratowych. Jednak dla większości z nas Karaiby to przede wszystkim turkusowa woda, białe plaże i niezwykle oryginalna architektura, a także … Jack Sparrow 😉

więcej ...

ISSA szkolenie żeglarskie

Celem Federacji Szkół Żeglarskich ISSA jest przede wszystkim popularyzowanie bezpiecznego i swobodnego uprawiania żeglarstwa turystycznego, które w Polsce cieszy się coraz większą popularnością. Zrzeszone w federacji szkoły i kluby żeglarskie organizują rejsy szkoleniowe, podczas których każdy może zdobyć odpowiednie certyfikaty żeglarskie, które uznawane są w wielu krajach świata. Certyfikaty te są podzielone na kilka kategorii, w zależności od stopnia zaawansowania żeglarza.
Każdy żeglarz amator może zapisać się na rejs szkoleniowy i po pozytywnej weryfikacji lub ukończeniu kompleksowego szkolenia uzyskać jeden z poniższych certyfikatów:

więcej ...

Karlskrona port wojenny

Karlskrona to niezwykłe miasto, leżące w południowej Szwecji. Jego powierzchnię stanowią aż 33 wyspy archipelagu Blekinge. Z tego też względu miasteczko ma naprawdę unikalny układ, a znajdujący się n nim port wojenny oraz liczne cenne zabytki sprawiły, że w całości wpisany jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miasto od 1960 roku pełni funkcję bazy szwedzkiej marynarki wojennej i przez wielu turystów uważana jest za prawdziwą „Szwecję w pigułce”. Z tego też względu rejs morski last minute na Karlskronę cieszy się bardzo dużą popularnością. Co warto tu zobaczyć?

więcej ...

Tajlandia właściwy kierunek

Tajlandia leży w południowo-wschodniej Azji na Półwyspie Indochińskim. Jest to kraj nizinny, którego długość linii brzegowej to ponad 2600km. Zachwyca on nie tylko bujną, tropikalną roślinnością, ale również bogactwem barw i niezwykle pięknymi tradycjami. Znajdują się tu liczne świątynie i stupy oraz ruiny pradawnych miast. Co więcej, w dżungli nadal można natknąć się na półdzikie plemiona, z których każde ma odmienną kulturę oraz zwyczaje.

więcej ...

Wyspa niedźwiedzia svalbard

Svalbard to norweska prowincja położona w Arktyce. Swoim zasięgiem obejmuje ona archipelag Spitsbergen i leży 1100km od bieguna północnego. Najdalej wysunięta na południe część Svalbadu to wyspa Bjørnøya. Niemal 60% jej powierzchni pokrywa tzw. wieczna zmarzlina, a żyjące tu dziko niedźwiedzie polarne przyczyniły się do nadania jej nazwy Wyspa Niedźwiedzia. Dotarcie na nią nie jest łatwe, ale dla nas nie ma rzeczy niemożliwych.

więcej ...

Infografika – ciekawostki część II

Ponownie pragniemy zaprosić na kilka ciekawych i niesamowitych faktów podróżniczych i geograficznych w formie naszej autorskiej i łatwo wchłanialnej grafiki. Rejsy morskie jachtem to świetny czas na wymianę nie tylko doświadczeń i poglądów, ale okazja do przekazania nie wszystkim znanych oczywistych prawd, które poprzez odkrywanie nowych krain i poznawanie ciekawych świata ludzi pogłębiają wiedzę i poszerzają nasze horyzonty. Bo przecież w tym żeglarstwie o to tak naprawdę chodzi.

więcej ...

Z górki na pazurki

Bałtyk jest akwenem, który od wieków stanowił drogę łączącą kraje leżące na jego brzegach. Rejsy po Bałtyku nie były więc niczym dziwnym, i do dzisiaj stanowią istotny element życia tego morza. Jednak po Bałtyku w przeszłości przemieszczano się nie tylko na statkach.
Jedną z najsłynniejszych historii, często przytaczaną jako dowód na istnienie mroźnych zim w przeszłości, jest opowieść o możliwości podróży zimą przez skuty lodem Bałtyk, z Polski do Szwecji.

więcej ...

Norwescy bracia więksi

Wieloryby, czyli największe na Ziemi zwierzęta, fascynują wielu ludzi. Nic dziwnego, te ssaki przyciągają bowiem nie tylko imponującymi rozmiarami. Wśród wielu gatunków waleni można znaleźć wielu rekordzistów zwierzęcego świata, z płetwalem błękitnym, czyli największym żyjącym na ziemi zwierzęciem, na czele. Niezwykły jest również ich sposób życia, oraz fakt, że te ssali morskie tak doskonale przystosowały się do wodnego środowiska. Dlatego też każdego roku wyrusza, by obejrzeć wieloryby u wybrzeży Norwegii.

więcej ...

Ogień z wody

Wulkany budzą lęk od czasów starożytnych. Ogień i dym oraz masy popiołów przyczyniły się do zniszczenie wielu miast i państw i chyba nikt, kto miał okazję zwiedzić Pompeje nie wątpi o ich niszczycielskiej sile. Zazwyczaj jednak, gdy myślimy o wulkanach, na myśl przychodzi nam wielka samotna góra, wyrzucająca do atmosfery tony pyłu i lawy. Tymczasem wiele wulkanów znajduje się głęboko pod wodą.  Podczas rejsów po morzach i oceanach można niejednokrotnie znaleźć się w rejonach, w których działalność wulkaniczna dotyczy nie tylko powierzchni.

więcej ...