Nie wymagamy doświadczenia żeglarskiego

Chorwacja żeglarski raj

 

Chorwacja to niezwykłe państwo, które jest prawdziwym rajem dla żeglarzy. Znajduje się tu ponad 1200 większych i mniejszych wysp, a woda jest tak czysta, że widoczność sięga 50 metrów. Na chorwackim Adriatyku znajduje się około półtora tysiąca portów i zatok, więc bez problemu można tu znaleźć miejsce do zacumowania. Kolejnym atutem jest spokojne morze, na którym rzadko można doświadczyć wysokich fal, dużych pływów czy silnych prądów. Z tego właśnie względu żeglarstwo chorwacja jest w tym rejonie świata jedną z najpopularniejszych form aktywnego wypoczyn ku. Wyprawa z nami to zdecydowanie najlepszy sposób na poznanie najpiękniejszych zakątków Chorwacji. Gwarantuje my luksusowe warunki i przede wszystkim nie wymagamy doświadczenia żeglarskiego.
Co warto zobaczyć w Chorwacji? Pięknych miejsc jest tu naprawdę wiele, a dzięki temu, że podczas rejsu zatrzymujemy się codziennie w innym porcie, okazji do zwiedzania jest mnóstwo. Przede wszystkim warto wybrać się do Dubrownika, który uważany jest za prawdziwą Perłę Adriatyku. Miasto słynie z zabytkowych kamienic i świątyń, które wpisane są na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jednak zdecydowanie największą atrakcją są monumentalne mury obronne otaczające tą przepiękną miejscowość. Oprócz Dubrownika nie można też ominąć Parku Narodowego Jezior Plitwickich. Znajduje się tu aż 16 jezior krasowych, które połączone są ponad 90 wodospadami – widok jest naprawdę nieziemski, zwłaszcza że węglan wapnia zabarwia je na kolor turkusowy.
Miłośnicy dzikich plaż z pewnością docenią wizytę na Kroculi. Wyspa ta słynie ze swoich zabytków oraz turkusowej, kryształowo czystej wody. Bardzo ciekawym miejscem jest także wyspa Mljet, którą zamieszkuje zaledwie tysiąc osób. Znajduje się tu park narodowy, a w jej zachodniej części jest jezioro z wysepką, na której w XII wieku wzniesiono klasztor Benedyktynów. Oczywiście atrakcji jest na Chorwacji znacznie więcej, ale największą przyjemność sprawia samo żeglowanie po czystych wodach i podziwianie lądu z pokładu jachtu.

Z NAMI WYPŁYNIESZ na szerokie wody !