Nie wymagamy doświadczenia żeglarskiego

rejsy BAŁTYCKIE perełki 2024

terminy i koszty
gdzie i po co
szczegóły rejsu
jacht
trasa rejsu
opis
terminy i koszty
Nr DNI TERMIN / TRASA CENA rejsu WOLNA koja
BC 7 BAŁTYK Boże Ciało
GDAŃSK – 3 TRASY do wyboru – GDAŃSK 
termin: 25.05 – 01.06.2024
1880 pln 6
I REJS 7 BAŁTYK letnie perełki
GDAŃSK – 3 TRASY do wyboru – GDAŃSK 
termin: 20.07 – 27.07.2024
1880 pln 6
II REJS 7 BAŁTYK letnie perełki
GDAŃSK – 3 TRASY do wyboru – GDAŃSK 
termin: 03.0810.08.2024
1980 pln  4
III REJS 7 BAŁTYK jesienne perełki
GDAŃSK – 3 TRASY do wyboru – GDAŃSK 
termin: 17.08 – 24.08.2024
1980 pln  5

TRANSPORT: WŁASNY – do i z Gdańska

CENA rejsu ALL INCLUSIVE obejmuje:

 • miejsce na jachcie
 • paliwo do jachtu i opłaty portowe
 • pełne i pyszne wyżywienie
 • wyposażenie kambuza, gaz
 • czyste poduszki i prześcieradła
 • usługi SKIPPERA / instruktora
 • opinie z rejsu dla PZŻ
 • ubezpieczenie jachtu
 • ubezpieczenie uczestnika KLiA i NNW
 • opłaty administracyjne TOURIST TAX
 • pasy ratunkowe i szelki bezpieczeństwa
 • ABC do snorkelingu, zestaw do łowienia ryb
 • materiały szkoleniowe dla zapisanych na ISSA

DODATKOWO:

PŁATNOŚĆ na miejscu

 • SANITARIATY jeśli nie są w opłacie za marinę
 • WYCIECZKI fakultatywne
 • PROWIANT po za jachtem

PŁATNOŚĆ na konto

 • 0,00 pln KAUCJA zwrotna za jacht / osobę

ISSA SZKOLENIE dla chętnych:

 • 190 pln za SZKOLENIE / razem z opłatą za rejs
 • 350 pln za CERTYFIKAT / po rejsie
gdzie i po co

rejsy morskie jachtem BAŁTYK bornholmWszystkie terminy rejsu jachtem Bałtyk to TYGODNIOWE REJSY wiosną latem jesienią w tym Boże Ciało w REWELACYJNEJ CENIE nie do pobicia!
Nie pozostawiając na lądzie spragnionych morskich przygód, ale wspominając duże zainteresowanie proponujemy wszystkim rejs morski. Dlatego organizujemy kolejne morskie rejsy i zapraszamy na doskonale przygotowany dzielny i wygodny jacht
BAHIA SOL ~ Gib Sea 444 (14 metrów) Każda z tras rejsy morskie Bałtyk ma charakter profesjonalnie przygotowanej wyprawy z pełną logistyką i doskonałym wyżywieniem oraz najlepszą ceną na rynku żeglarskim. Ciekawa i prawie do końca nieprzewidywalna trasa po wodach pięknego i wymagającego Bałtyku w przedstawionych tu terminach to czas żeglarskiej przygody na 100%.

Żeglarska pogoda w już lub jeszcze letnich temperaturach gwarantowana! A oprócz niezapomnianych wrażeń i pięknych widoków zachodzącego wiosennego czy jesiennego słońca zapewniamy, że jeśli ktoś potrafi świeże ryby wylądują na patelni nie jeden raz gdyż to najlepszy okres do połowu.

 

 

 • WSZYSTKO w CENIE rejsu bez zrzutek i dopłat
 • 3 TRASY do wyboru
 • nie pobieramy kaucji za jacht
 • gwarantujemy, że to najatrakcyjniejsza oferta w Polsce
 • chętnych zapraszamy na szkolenie żeglarskie ISSA
 • nie wymagamy doświadczenia żeglarskiego

3 TRASY to pomysł na jakże nieprzewidywalną pogodę na Bałtyku. Daje nam to możliwość popłynięcia zależnie od kierunku wiatru w 3 strony świata – na PÓŁNOC, WSCHÓD lub ZACHÓD.
O TRASIE REJSU i KIERUNKU na podstawie aktualnej prognozy pogody i Waszych preferencji zdecydujecie przed rejsem wspólnie z kapitanem.
Wszystkie 3 kierunki kryją najciekawsze atrakcje turystyczne i nawigacyjne Morza Bałtyckiego. Wymagające, ale przez to wyjątkowo ciekawe trasy rejsu morskiego po Bałtyku pozwolą na zdobycie bezcennej wiedzy z locji i nawigacji, obsługi elektronicznych urządzeń nawigacyjnych i radiowych na jachcie, posługiwanie się mapami morskimi. A po wcześniejszym zapisaniu się na kurs będzie możliwość wzięcia udziału w szkoleniu ISSA i zdobycia certyfikatu/patentu oraz wypływanie stażu pod okiem jednego z naszych SKIPPERÓW – doświadczonego i przesympatycznego kapitana, który z każdym zainteresowanym tematami żeglarskimi podzieli się swoją wiedzą i wystawi opinię z rejsu morskiego, akceptowaną przez PZŻ oraz wpisze się na pamiątkę do książeczki żeglarskiej.
Zróżnicowanie planu udowadnia, że nie tylko oramy morze dla godzin, stażu i patentów, ale też pamiętamy o odwiedzaniu najpiękniejszych zakątków Morza Bałtyckiego. Zobaczysz od morza i lądu właśnie takie miejsca, a wspomnienia pozostaną tak długo jak tylko pamięć Ci na to pozwoli.

Wszystko czeka, kusi kolorami, światłem i przygodą, zapachem wiosennego morza Bałtyckiego.

szczegóły rejsu

DATY rejsu: podane w tabelce dotyczą zbiórki załogi na jachcie i zakończenia rejsu
MIEJSCE zbiórki: początek i koniec rejsu to GALION AZS Górki Zachodnie w GDAŃSKU
TRANSPORT: do i z Gdańska dojazd we własnym zakresie
CENA REJSU: tu znajdziesz więcej szczegółów

ZALECAMY: przed wypełnieniem i wysłaniem ZGŁOSZENIA koniecznie zajrzyj do zakładki INFORMACJE ważne w prawym menu, gdzie opisaliśmy najważniejsze sprawy organizacyjne.
W zakładce DOKUMENTY również możesz znaleźć coś interesującego.
W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o KONTAKT TELEFONICZNY.
ZAWSZE SŁUŻYMY POMOCĄ a wszelkie wątpliwości rozwiejemy.

Z NAMI WYPŁYNIESZ na szerokie wody !

jacht
jacht GIB SEA 444 s/y Bahia Sol
PARAMETRY WYPOSAŻENIE
długość 13,9 m 3 GPS + 2 chartplottery + laptop
szerokość 4,20 m LOG & wiatromierz
zanurzenie 2,00 m echosonda / autopilot
żagle 100 roll FOK roll GENUA roll GROT
ilość miejsc 12 NAVTEX + AIS + RADAR + EPIRB
ilość kajut 4+mesa VHF z DSC / radio CD
WC / prysznic 2 ciepła woda / ogrzewanie
zbiornik wody 400 L ster strumieniowy
zbiornik paliwa 200 L bimini / szpryc buda
silnik YANMAR 55 KM 2 duże lodówki / piekarnik

Jacht BAHIA SOL ~ Gib Sea 444 z 1996r. to konstrukcja porównywalna do mercedesa z tego samego rocznika. Takich dobrych jak kiedyś jachtów jak i wspomnianych samochodów po prostu już się nie produkuje. Oczywiście nie mówimy tu o wyrobach na indywidualne zamówienie. Teraz seryjne jachty mają „odchudzone” laminaty, wnętrze wielkości przyczepy kempingowej lub domku FWP w Łebie z pominięciem właściwości nautycznych. Złudna wygoda wnętrza kosztem konstrukcji kadłuba i eleganckie wykończenia po chwili ujawnią, że jacht „nie idzie na wiatr”, a technologie wykonania są rodem z IKEI.

A tu! Bezpieczny kadłub, ale też nowa tratwa ratunkowa, pirotechnika i wygodne pneumatyczne kamizelki dla wszystkich, stolarka z prawdziwego drewna, elementy wyposażenia nawigacyjnego: full wypas elektronika RAYMARINE, mapy papierowe i elektroniczne, locje i spisy nautyczne, tabele pływów i osprzęt Harken, który zapewnia, że trudy żeglarstwa po morzach północy nie straszne.
Ekonomiczny i praktycznie bezawaryjny japoński silnik rozwija prędkość 7 węzłów i zużywa 2,5 litra ropy/h przy okazji ładując 5 akumulatorów.
Żagle: 2 foki sztormowe, genua na rollerze, roll grot – WSZYSTKIE refowane z kokpitu !
Nowe olinowanie stałe i ruchome. Nowe czyste, pachnące materace i koce, fartuchy sztormowe. Ciepłe oświetlenie ledowe w ogrzewanym wnętrzu jachtu z gorącą wodą pod dwoma prysznicami. Nowy kambuz z piekarnikiem, pełnym wyposażeniem i dwie potężne lodówki, które mrożą na kość.
pasy ratunkowe i szelki pneumatyczne pasy bezpieczeństwa dla każdego + tabelka powyżej oraz opis poniżej ukazuje to co Wam oferujemy.

Gib Sea’444 projektu Oliviera Poncin i J&J Design otrzymał Nagrodę Roku od magazynu „Cruising World”. Wyróżnienie to zostało przyznane po konsultacjach z kupcami i użytkownikami z całego świata. Jacht oraz jego konstrukcja została stworzona do wygodnych czarterów i temu celowi została podporządkowana cała filozofia projektanta. Podobnie jak inne jachty z tej rodziny, cechują go rewelacyjne właściwości nautyczne. Linia kadłuba, która dobrze pracuje na fali, sporo wolnej powierzchni na pokładzie, dobrze wentylowane wnętrze wykończone w jasnym teaku, zabudowa szafek i półek daje dużo użytkowej przestrzeń. Mesa w kształcie litery C pozwala aby cała załoga wygodnie zasiadła do posiłku. Duży i wygodny kambuz oraz niezależne stanowisko nawigacyjne dodają komfortu.

trasa rejsu

REJS I: 13.0520.05.2023 GDAŃSK, 3 TRASY do wyboru(północ/wschód/zachód), GDAŃSK
REJS II: 10.1007.10.2023 GDAŃSK, 3 TRASY do wyboru(północ/wschód/zachód), GDAŃSK

rejsy morskie jachtem BAŁTYK bornholmATRAKCJE na lądzie…
Po rzuceniu cum w marinie AZS GALION w GÓRKACH ZACHODNICH koło GDAŃSKA mamy możliwość wyboru trzech kierunków.
NA PÓŁNOC:
KARLSKRONA, KALMAR, VISBY, wyspy OLANDIA i GOTLANDIA – to tam czekają największe atrakcja tego regionu. Położona na 33 wyspach KARLSKRONA została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO dlatego, że to jedyne na świecie miasto, które jest zbudowanym od podstaw portem wojennym. Warto poszwendać się uroczymi, wyjątkowo zadbanymi uliczkami centrum starego miasta. Odwiedzić Marinmuseum – Muzeum Morskie, którego część ekspozycji znajduje się pod wodą ze specjalnym korytarzem biegnącym pod powierzchnią wody oraz zobaczyć Kościół Admiralicji – najstarszy budynek w Karlskronie i jednocześnie największy drewniany kościół w Szwecji. Późna wiosna w tym regionie ni jak się ma do sloganu zimna jak Szwedka. Ludzie tu naprawdę potrafią docenić każdy choćby mały promyk słońca i jak tylko robi się cieplej miasteczka cudnie kolorowe, gwarne i urocze. Sklepiki z bibelotami, starociami, wyszukanymi, a nie bazarowymi chinolskimi pamiątkami, restauracyjki, kawiarenki, kuszą spacerowiczów i turystów swoim unikalnym pomysłem na styl, wystrój i menu jak śliczne blond dziewczyny uśmiechem. Zamek w KALMARZE, Muzeum Hrabstwa i Sztuki są alternatywą, ale tylko w pochmurny dzień. Bo mimo, że zwiedzanie tych miejsc jest obowiązkowe to chwile kiedy chłonąc klimat uliczek wśród zabytkowych kamieniczek w letnie popołudnie są tak ulotne i niepowtarzalne, że przy pięknej pogodzie możemy sobie je podarować. Dalej dwie duże wyspy, wąskie przesmyki, malutkie porciki z sauną w marinie. Czysto, cicho, schludnie, kulturalnie, uroczo, normalnie. Szwedzka kuchnia w naprawdę szwedzkim wydaniu. Prosta i obfita w bogactwa morza i lasu, świeża, zdrowa, nie wydziwiona. Natura na stole. Książki tu nie napiszemy. Popłyniesz sam zobaczysz.
NA WSCHÓD:
LIPAWA (Liepaja) – została założona w XIII wieku jako Lyva przez plemię Kurów.To trzeci co do wielkości port na Łotwie. Oprócz wielu zabytków architektury miasta szczególną uwagę wypada poświęcić kościołowi św. Anny z XVI wieku z organami, które oprócz swej urody do początków XX wieku były największymi organami kościelnymi na świecie. KŁAJPEDA – to również trzecie pod względem wielkości miasto tylko, że na Litwie i główny port litewski i tu również znajdziemy bardzo ciekawe Muzeum Morskie oraz akwarium wraz delfinarium. Architektura niewielkiej (co jej nie ujmuje uroku) starówce zwraca uwagę domami z fasadami w stylu muru pruskiego.
NA ZACHÓD:
w kierunku ŁEBY. Jednej z najładniejszych marin na Polskim wybrzeżu. Tam zwiedzimy pustynie czyli ruchome wydmy w SŁOWIŃSKIM PARKU NARODOWYM. Po wycieczce smażony dorsz, fryty i kiszona k. A po poobiedniej drzemce pociśniemy do portów wysp BORNHOLM, CHRISTIANSØ i FREDERIKSØ. Będą to między innymi NEXO, RONNE, SVANEKE. Trochę odetchniemy wyspiarskim klimatem, rozgrzejemy się w saunie i skosztujemy najsłynniejszych na Bałtyku śledzi serwowanych na wiele sposobów w/g Duńskich receptur. Następnym celem będzie najmagiczniejsza z wysp Morza Bałtyckiego czyli CHRISTIANSØ i FREDERIKSØ.
Opis zbyteczny bo kto nie widział – ten nic nie widział.
Oprócz opłynięcia wzdłuż brzegów zacumujemy w jednym z portów i nastawimy się na zwiedzanie pięknych zakątków wyspy BORNHOLM, CHRISTIANSØ i FREDERIKSØ.

Z NAMI WYPŁYNIESZ na szerokie wody !

BAŁTYK – rejsy morskie jachtem 2023
Tegoroczny wrzesień zapowiada się niezwykle apetycznie. Przy odrobinie sprytu można wygospodarować aż 9 dni na wypoczynek pod żaglami. Nie warto zwlekać i lepiej już dziś zarezerwować miejsce na najbardziej atrakcyjny rejs morski jachtem po Bałtyku.
Rejsy morskie jachtem po Bałtyku z naszym skipperem przeszły już do legendy. Niezwykła atmosfera na pokładzie jachtu morskiego daje szansę przeżycia fascynującej przygody i zgłębienia żeglarskiej wiedzy. Elastyczne podejście do trasy i indywidualny stosunek do każdego uczestnika sprawiają, że rejsy morskie jachtem organizowane przez firmę MARINGO.plMORSKIErejsy.pl mają doskonałe opinie, cieszą się niesamowitą popularnością i ciągle rosnącym uznaniem. Pozytywna opinia o MARINGO.plMORSKIErejsy.pl wynika z ciągłej pracy nad podniesieniem jakości usług jakie są uczestnikom rejsów morskich oferowane. Wrześniowy rejs morski jachtem na Bałtyku może przyjąć różne oblicza. Proponujemy rejsy morskie jachtem w kilku kierunkach, gdyż urozmaicone propozycje są lepsze niż miałka rutyna. Pożeglowanie na północ, w stronę Szwecji, oznacza zacumowanie w porcie niezwykłego miasteczka – Karlskrona położona jest ponad trzydziestu wyspach archipelagu Blekinge. To niezwykłe miejsce, gdyż Korona Karola (bo tak można przetłumaczyć szwedzką nazwę) powstała jako port wojenny Szwedzkiej Marynarki. Dziś miasto wpisane jest na listę UNESCO i przyciąga turystów z całego świata.
Wrześniowe rejsy morskie jachtem po Bałtyku może być także okazją do poznania Łotwy i Litwy. Na początku zawiniemy do Lipawy, miasteczka żyjącego morzem i jego tradycjami. Można w nim zwiedzić zabytkowe kościoły i przepiękne hale targowe. Następnym celem będzie Kłajpeda – litewski ośrodek portowy, w którym warto zajrzeć do delfinarium i obejrzeć popisy tych sympatycznych stworzeń. Jeśli wiatry pozwolą, rejsy morskie jachtem we wrześniu mogą się odbyć również na zachód Morza Bałtyckiego. Wizyta w Łebie oznacza odwiedzenie jednego z bardziej malowniczych miejsc na polskim wybrzeżu, ale to dopiero początek wyprawy. Zawitamy jeszcze na Bornholm, Christiansø, Frederiskø – słynne skandynawskie wyspy, na których można spróbować lokalnych specjałów i chłonąć żeglarską atmosferę. Rejsy morskie jachtem Bałtyk wrześniowy w trzech kierunkach w to oczywiście sposobność szlifowania swych umiejętności żeglarskich i okazja uzyskania Certyfikatu ISSA. Nasze rejsy morskie jachtem po Bałtyku mają charakter stażowy i wliczają się do wypływanych godzin.
Cudze chwalicie, a swego nie znacie. Kilka słów o urokach rejsów po Bałtyku.
Wydaje nam się, że znamy morze Bałtyckie, ale odwiedzamy wyłącznie zatłoczone kurorty i wylegujemy się leniwie na rozgrzanej słońcem plaży. A gdyby kolejne wakacje spędzić inaczej i w tym roku podziwiać morze z perspektywy pokładu jachtu podczas morskiego rejsu?
Różnice są następujące: nie będziemy mieć tony piasku w kieszeniach i w butach, poznamy nasze morze z innych punktów widzenia. Zobaczymy jak wyglądają fale, kiedy nie rozbijają się o brzeg. Odwiedzimy kilka zupełnie nowych miejsc, ale przede wszystkim będziemy mogli uciec od zgiełku, hałasu i tłumu irytujących turystów. Proszę się nie martwić, że podczas rejsu morskiego zagrozi nam nuda. Wycieczki są zorganizowane w taki sposób, żeby czas spędzić atrakcyjnie i aktywnie. Wybór rozrywek proponowanych przez animatorów jest ogromny i niewątpliwie każdy znajdzie coś dla siebie. Poza tym sama obecność na statku niesie olbrzymią przyjemność i upragniony relaks.
Rejsy morskie jachtem po Bałtyku są z pewnością fajnym pomysłem zarówno na romantyczny wypad we dwoje, jak i pływającą imprezę w gronie znajomych. Na pokład można wybrać się całą rodziną, a nawet zabrać dzieciaki, które będą miały nie lada frajdę i wspomnienia na długie lata.
Na rejsy morskie jachtem po Bałtyku możemy wyruszyć latem albo spędzić w ten sposób jesień. Nie trzeba mieć długiego urlopu, żeby skorzystać z uroków żeglugi wzdłuż polskiego wybrzeża. Nawet krótka wycieczka pozwoli odpocząć i docenić urok i piękno otaczającej nas przyrody. A jeśli lubimy niebanalne rozwiązania, sylwestrowy rejs będzie idealną okazją do uczczenia wejścia w nowy rok. Szampańska zabawa na pokładzie statku to dobra alternatywa dla corocznych wypadów w góry i sposób na przerwanie rutyny. Musimy pamiętać, że Bałtyk to jedno z piękniejszych młodych mórz. Nie musimy jechać na drugi koniec świata, żeby obcować się z piękną i nienaruszoną przyrodą. Wakacje nad polskim morzem będą mniej kosztowne i pozwolą zaoszczędzić czas poświęcony na samą podróż. Jak to mówią? Cudze chwalicie, a swego nie znacie. Najwyższy czas to zmienić.
Przyjęło się, że ciepłe dni najlepiej spędza się na łonie natury, ciesząc się ostatnimi promykami odchodzącego lata i obietnicą nadejścia coraz zimniejszych dni. Złota polska jesień na wycieczce rowerowej albo górskiej wyprawie to już standard. Jeśli chcemy spędzić ją intensywnie i nietypowo, wybierzmy się na rejsy morskie jachtem po Bałtyku, jednym z piękniejszych i bardziej malowniczych mórz Europy.
Rejs morski jachtem 2023 pod żaglami nie jest propozycją wyłącznie dla wytrawnych żeglarzy. Długi weekend może być okazją do pierwszego spotkania z morską przygodą. Pod okiem kompetentnego kapitana i doświadczonej załogi, przełamiemy największe lęki i zdobędziemy nowe umiejętności.
Rejsy morskie zapewnią nam moc niezapomnianych chwil. Nocna wachta pod gwiazdami, albo ta odbyta nad samym ranem, to wspaniałe przeżycia, które nie zatrą się w naszej pamięci. Poza tym posiłki spożywane w mesie mają inny smak, tak jak sen w koi różni się od tego w normalnym łóżku. Dzierżony w rękach ster i wysiłek włożony w wybieranie żagli, to z kolei powody do satysfakcji i przyjemności płynących z dobrze wykonanego zadania. Dołóżmy do tego szum morza, kołysanie fal i ptaków śpiew, a już wiemy, gdzie spędzimy nasze morskie rejsy na jachcie.
Bałtyk nie należy do ciepłych mórz, a pogoda potrafi być tu wyjątkowo kapryśna. Planując rejsy morskie jachtem po morzu Bałtyckim, musimy pamiętać o odpowiednim wyposażeniu i rozsądnym spakowaniu się. Niezbędne będą buty przeznaczone tylko na pokład (z czystą i miękką podeszwą), sztormiak i ciepły polar. Przyda się też czapka, dres, dodatkowy sweter, okulary przeciwsłoneczne i krem z filtrem. Osoby o delikatnych dłoniach mogą spakować rękawiczki, które zmniejszą otarcia od szotów. Tylko nie bierzmy zbyt wielu rzeczy, bo nie będzie gdzie ich przechowywać – przestrzeń jest ograniczona. Gwarantujemy, że jeśli popłyniesz w swój pierwszy rejs morski na jachcie, zarazisz się pasją, która może być wspaniałym sposobem na życie. Atmosfery, która wytwarza się podczas żeglowania, nie sposób z niczym porównać. Mieniący się różnymi kolorami Bałtyk, powiew świeżego powietrza na twarzy, smak soli w ustach. Idealny rejs morski jachtem to idealna majówka na jachcie! I o to chodzi!

Z NAMI WYPŁYNIESZ na szerokie wody !