Nie wymagamy doswiadczenia zeglarskiego

NASI SKIPPERZY i KAPITANOWIE

Nasi skipperzy i kapitanowie to bez wątpliwości profeska. Są jak księgi pełne wiedzy z której jak ze źródła wszystkim chętnym pozwolą czerpać do woli i nauczą wszystkiego czego będziecie chcieli się dowiedzieć. Na każdym z rejsów morskich jacht poprowadzi doświadczony i opływany na organizowanym akwenie sternik. Od lat współpracujemy z młodymi, pełnymi pasji skipperami niejednokrotnie uznanymi regatowcami


seba SZABLOWSKI

seba SZABLOWSKI

Polak, Dolnoślązak, Wrocławianin. Przeciętna postać środowiska żeglarskiego i tawernianego. Leń, tchórz, paranoik, nudziarz, brudas, fleja i gbur zamknięty w sobie. Osobowość nieciekawa. Jak można się domyśleć zaczynał na Mazurach ciągle widziany w sztynortckiej Zęzie. Pechowiec, nikt go nie lubi. Urodził się w beznadziejnym 72 roku, dlatego urodzin nie obchodzi. Zna polski-bo musi, rosyjski-bo musiał, angielski-bo wypada, niemiecki bo ciągle się boi. Wszystkie kiepsko!


miłosz GIBAŁKA

miłosz GIBAŁKA

Armator i amator ciepłych wód i wyjątkowej chorwackiej Dalmacji.
Jachtowy Sternik Morski, instruktor żeglarstwa, instruktor ISSA, UKF - DSC

Raz wywrócił omegę, poza tym reszta kilem do dołu, a stuknęło już wiele lat.
akweny: Mazury, Chorwacja, Grecja, Karaiby, języki: polski, angielski

 


paweł ŻUKOWSKI

paweł ŻUKOWSKI

Zaciekawiony światem i lubiący wyzwania człowiek, który prawie dwie dekady temu upodobał sobie żeglarstwo jako jedną z przyjemniejszych form spędzania czasu. Jak przystało na żeglarza na morzu myśli o ciekawych miejscach, do których chciałby dopłynąć, za to na lądzie w jego głowie rodzą się już kolejne morskie wyprawy. Podobno coś tam widział, podobno gdzieś tam bywał, chociaż nie ma to dużego znaczenia, bo każda wyprawa potrafi zaskoczyć nawet bardzo wprawionego morskiego wilka. Żegluje niedużo, niemało, ale wystarczająco aby móc podzielić się doświadczeniem i pasją z innymi.
Ostatnie lata spędzał na Bałtyku, Morzu Północnym i Norweskim, chociaż potrzeba słońca porwała go również w rejony Morza Środziemnego, Egejskiego i wygodnych portów Adriatyku. Stara się pływać tam gdzie się nie pływa, odkrywać i widzieć miejsca o których nie piszą w przewodnikach, gdyż często własnie tam można odkryć najpiękniesze skarby regionu. Słowem, od dużych miejskich marin woli ciche, spokojne i ukryte zatoki pośrodku niczego.
Jest nudziarzem który używa papierowych map. A! niestety pływa w nocy. Załodze zdarza sie nieco marudzić z tego powodu, ale tylko do czasu, aż nie ujrzą porannego wschodu słońca, które na morzu jest czymś niewyobrażalnie pięknym i łagodzi wszelkie obyczaje.

Robiąc to wszystko zawsze kieruje się zasadą, że na wodzie ma być pięknie, żeglarsko i bezpiecznie.


mirek SIUDAK

mirek SIUDAK

Jestem inżynierem elektrykiem, a żeglarstwo pozwala mi realizować moje marzenia. Dzięki mojej pasji poznałem zarówno smak tropikalnego żeglowania na Karaibach, Kubie czy Seszelach jak i wśród surowych fiordów norweskich z widokami na lodowce. Bardzo lubię nurkować w masce, płetwach i fajce oraz robić podwodne zdjęcia w zatokach z kryształowo czystą wodą i bielutkim piaskiem na plaży. Palma też tam może być. Ostatnio nurkowałem w akwalungu-rewelacja!


władek MIERZECKI

władek MIERZECKI

W sumie na morzu ok 46000 mil morskich na wodach ciepłych, zimnych i bardzo zimnych.
Pływam bo lubię i lubię uczyć innych.


milosz ROMANIUK

milosz ROMANIUK

Woda i wiatr to moje żywioły, a żeglarstwo jest moją pasją. Żeglując stawiam na maksymalne bezpieczeństwo i jak największą frajdę. Uwielbiam odwiedzać małe porciki, urokliwe wysepki, tajemnicze zatoczki i inne ciekawe miejsca. Pływam intensywnie na jachtach małych i dużych oraz na żaglowcach. Na rejsach, które prowadzę czuwam nad wszystkim, lecz daję załodze możliwość wykazania się i nauczenia wielu rzeczy. Jestem otwarty na świat, lubię poznawać nowych ludzi i uczyć się nowych, ciekawych rzeczy. Oprócz żeglarstwa i motorowodniactwa uprawiam między innymi kitesurfing, wakeboarding i pływanie. Uwielbiam dzielić się z innymi swoją pasją, więc skończyłem kilka kursów instruktorskich, żeby robić to porządnie. Po powrocie na ląd wracam na treningi sztuk walki, które trenuję przez większość swojego życia.


piotrek ADAMCZYK

piotrek ADAMCZYK

Rocznik 1966 (czyli taki trochę stary człowiek i może...)
kapitan jachtowy, język angielski, niemiecki (znam lepiej niż angielski)

uczyłem się hiszpańskiego, trochę nurkuję CMAS*
nie palę (choć z palaczami na pokładzie zawsze się jakoś dogadałem)
piję z umiarem i nigdy gdy prowadzę
Oczywiście VHF SRC. Najwięcej pływałem Chorwacja + Grecja również katamaranem
Teraz mam razem na liczniku ok. 14 tys. mil (szacuje, bo statystyki dokładnej nie prowadzę)


wacek LEWANDOWSKI

wacek LEWANDOWSKI

Jeden z naszych najbardziej zaufanych ludzi!
Kapitan jachtowy i motorowodny. Amator jachtingu, słonka, ciepłej wody, lekkiej adrenalinki, dobrego towarzystwa i zimnej whisky.
Opływane rejony: Bałtyk, Morze Północne, Morze Śródziemne w tym Francja, Włochy, Chorwacja, Grecja, a także Karaiby, Seszele, Malediwy.


andrzej NIEDZIAŁEK

andrzej NIEDZIAŁEK

Żeglarstwem zaraziłem się w wieku 14 lat i od tamtego czasu choroba się rozwija. Nie ma niestety, w moim przypadku, nadziei na wyleczenie. Żegluję, buduję łodzie i marzę o następnych wyprawach. Fascynują mnie katamarany projektowane przez Wharrama, który inspiracje czerpie z dawnych łodzi ludów Polinezji. Ich prostota, sprawność i odporność na każde warunki żeglugi są zdumiewające.
Planując rejsy, a później je realizując zawsze na pierwszym miejscu stawiam bezpieczeństwo załogi i jachtu.

 


tomek GRUSZKA

tomek GRUSZKA

Dusza towarzystwa, uwielbiam utrzymywać i nawiązywać nowe kontakty z ludźmi, jestem otwartym, pogodnym i szczerym człowiekiem. Spontanicznym, odpowiedzialnym, lubiącym podejmowanie nowych wyzwań. Kocham żyć i czuć jak krew z adrenaliną pulsuje mi w żyłach.


kuba SUCHTA

kuba SUCHTA

Kuba Nawigator-dzielny pogromca każdego rumpla nawet przy dziesiątce !!!
Amator i wykonawca najlepszych drinków.
W tygodniowy rejs pakuje się do minimum 4 toreb podróżnych i reklamówek. Połowę zgubi.
Nasz etatowy ogarniacz i rozdzielacz prowiantu ;-)


przemek MUSIAŁ

przemek MUSIAŁ

„…Oh God be good to me,
Thy sea is so wide and my ship is so small…”
Breton fisherman’ prayer

Przemysław „Przemo” Musiał
rocznik 1970. Kapitan jachtowy, uprawnienia SRC
Żeglarstwo dla mnie nie jest przygodą tylko moim życiem. Kto raz poczuje „Tchnienie Oceanu” ten zawsze będzie tam wracał. Pierwszy raz poczułem to tchnienie pływając na chińskich dżonkach na Morzu Południowo Chińskim


artur CZEGIEL

artur CZEGIEL

Artur obecnie studiuje w Olsztynie. Ma rok w plecy bo wybrał rejs zamiast sesji. Od dziecka na desce windsurfingowej również na olimpijskim mistralu, a potem na jachtach od optymistki do 16,5 m. Prowadzi rejsy i szkoli żeglarzy, sam nie wie co lubi bardziej. Chłop z Mazur, a pokochał morze...


ryszard STĘPNIK

ryszard STĘPNIK

W życiu robiłem różne rzeczy. Z ciekawszych jako pracownik naukowy brałem udział w 3 wyprawach na Antarktydę, 2 razy zimowałem na Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego.
W żeglarstwie udaje mi się łączyć pływanie ze zwiedzaniem. Do każdego rejsu, który organizowałem staram się przygotować pod względem żeglarskim (co oczywiste), ale także pod względem turystycznym. Jestem zatwardziałym turystą i chcę zobaczyć i pokazać innym wszystko, co ciekawe w danym rejonie.
W ubiegłym roku polecieliśmy na Islandię. Przez 4 dni objechaliśmy ją wynajętym busem prawie dookoła. Potem popłynęliśmy 300 mil do Ittoqqortormiit na Grenlandii. Rok wcześniej popłynęliśmy do Petersburga zwiedzając po drodze Kłajpedę, objechaliśmy busem Saaremę, potem zwiedzanie Tallina i Helsinek . W Petersburgu zostaliśmy 4 dni na zorganizowane zwiedzanie. Podobnie było z rejsem na Alandy i Sztokholmu, pływaniem po Cykladach i Dodekanezie w Grecji i we wszystkich pozostałych.
Uważam, że do pływania jachtem oprócz kaloszy potrzebne są dobre buty trekkingowe i niezła kondycja.

2007 s/y MOON FISH - Gdańsk,Hel,Władysławowo,Gudhjem,Christianso,Nexo,Gdańsk
2011 s/y SYRENKA - Gdańsk,Marinhamn,Sztokholm,Visby,Karlskrona,Christianso, Gdańsk
2011 s/y OTO2 - Ateny,Ermupoli,Mykonos,Paros,Naxos,Santorini,Hydra,Poros,Ateny
2012 s/y SYRENKA - Skagen,Świnoujście
2013 s/y WARS - Gdynia,Kalmar,Hel,Gdynia
2014 s/y NITRON - Stavanger,Thyboron,Aalborg,Helsingor,Kopenhaga,Trzebież
2015 s/y IO - Kos,Patmos,Samos,Fournoi,Ikaria,Mykonos,Leros,Kalimnos,Kos
2016 s/y BYSTRZE - Świnoujście,Kopenhaga,Helsingor,Aalborg,Flekkefjord,Stavanger
2017 s/y CHIRON2 - Gdańsk,Kłajpeda,Lipawa,Kuressaare,Tallin,Helsinki,Petersburg
2018 s/y BYSTRZE - Akureyri(Islandia),Ittoqqortormiit(Grenlandia), Grundafjordur,Isafjordur


janusz KRAWCZYŃSKI

janusz KRAWCZYŃSKI

Znany z brukowców ekscentryczny milioner ze wschodniej Polski.
Playboy (łysiejący), gracz w polo (ciągle dobrze się zapowiadający), brydża (poziom światowy-tytuł: Mistrz Międzynarodowy), flirt (żałosny bo wciąż jest do wzięcia), GPW (zmiennie trwoni to pomnaża spuściznę antenatów).

Imprezowicz, aspirujący do miana Celebryty. Jachting traktuje bardziej jako stopień w karierze i obowiązek towarzyski niż pasje. Długie rejsy w rutynowym schemacie wacht go nudzą i nużą. Ciasne cuchnące, mokre koje, nijak pasują do jego snobistycznych manier. A na pokładzie jest za mało miejsca na zabranie lektyki, w której chciałby być przemieszczany z jachtu do tawerny. Po wielu latach włóczęgi wśród żeglarzy, wybrał bardzo exkluzywne grono - towarzystwo skipperów Maringo.


łukasz MIECZKOWSKI vel Mietek

łukasz MIECZKOWSKI vel Mietek

Super sternik !
Poza tym co widać: rozsądny, czuły, opiekuńczy, troskliwy, wyrozumiały, cierpliwy, okazjonalnie pijący domator ;-D zbieram znaczki, mam hodowlę kaktusów, oraz jestem aktywnym członkiem Klubiku Wielbicieli Parowozów ze Ścinawki Średniej.


artur TAMBOREK

artur TAMBOREK

rocznik 1972. Kapitan Jachtowy, Voditelj Brodice / Boat Skipper RSC.
Miłośnik żeglarstwa morskiego i śródlądowego.
Jednym zdaniem - czerpię i daję radość z tego co robię.
Na zdjęciu z córą za sterem ;-)
POZOSTAŁE rejsy

rejsy jachtem NORWEGIA Nordkapp 2022
rejsy morskie BAŁTYK majówka 2022
rejsy BAŁTYCKIE perełki 2022
rejs morski BAŁTYK one way 2022
rejs morski CHORWACJA majówka 2022
rejs CHORWACJA wrześniówka 2022
rejs katamaranem CZARNOGÓRA 2022
KARAIBY mikołajkowy i FERIE 2021
REJSY morskie JACHTEM na życzenie

 

Newsletter


Wypisz mnie z newslettera
Zobacz Nagrania z Rejsów
Newsletter