Nie wymagamy doswiadczenia zeglarskiego

NASI SKIPPERZY i KAPITANOWIE

Nasi skipperzy i kapitanowie to bez wątpliwości profeska. Są jak księgi pełne wiedzy z której jak ze źródła wszystkim chętnym pozwolą czerpać do woli i nauczą wszystkiego czego będziecie chcieli się dowiedzieć. Na każdym z rejsów morskich jacht poprowadzi doświadczony i opływany na organizowanym akwenie sternik. Od lat współpracujemy z młodymi, pełnymi pasji skipperami niejednokrotnie uznanymi regatowcami


seba SZABLOWSKI

seba SZABLOWSKI

Polak, Dolnoślązak, Wrocławianin. Przeciętna postać środowiska żeglarskiego i tawernianego. Leń, tchórz, paranoik, nudziarz, brudas, fleja i gbur zamknięty w sobie. Osobowość nieciekawa. Jak można się domyśleć zaczynał na Mazurach ciągle widziany w sztynortckiej Zęzie. Pechowiec, nikt go nie lubi. Urodził się w beznadziejnym 72 roku, dlatego urodzin nie obchodzi. Zna polski-bo musi, rosyjski-bo musiał, angielski-bo wypada, niemiecki bo ciągle się boi. Wszystkie kiepsko!


miłosz GIBAŁKA

miłosz GIBAŁKA

Armator i amator ciepłych wód i wyjątkowej chorwackiej Dalmacji.
Jachtowy Sternik Morski, instruktor żeglarstwa, instruktor ISSA, UKF - DSC

Raz wywrócił omegę, poza tym reszta kilem do dołu, a stuknęło już wiele lat.
akweny: Mazury, Chorwacja, Grecja, Karaiby, języki: polski, angielski
 


zbigniew WÓJCIK

zbigniew WÓJCIK

Zbigniew Wójcik - ZIBI. Kapitan jachtowy i motorowodny i inne przydatne certyfikaty do okazania dla służb, które tego wymagają.
Akweny znajome i przyjazne: morze: Bałtyckie, Północne, Egejskie, Jońskie, Śródziemne, Karaibskie, Adriatyk, z oceanów skok przez Atlantyk (sts Fryderyk Chopin)
Praktykę morską chętnie przekażę żeglarzom, którzy o żeglarstwie marzą, a dla opornych także coś wymyślę wg. słów: Józefa Teodora Konrada Korzeniowskiego
"... w portach statki rdzewieją a ludzie schodzą na psy"
Miłośnik dobrego jedzenia dlatego bardzo lubię w warunkach jachtowych przygotować z niczego wykwintne danie godne królów, do czego zawsze i skutecznie zachęcam wachtę kambuzową.
W porcie jak założymy cumy i na jachcie wszystko jest zrobione szklaneczka dobrego rumu Royal Navy (zatwierdzona przez Królową Wielkiej Brytanii) nikomu nie zaszkodzi zwłaszcza jak będę "męczył" gitarę, ale chętnie też zagram na byle "przeszkadzajkach" (gitara, ukulele, okaryna, kezoo i co tam jeszcze gra) shanty i inne "pieśni masowego rażenia".
Trochę Mm zostało za rufą, ale ile jeszcze czeka?
"... dokąd mnie poniesie nadchodzący szkwał, w jakim porcie zagram znów, kto mi piwo będzie lał"
i jak do tej pory (odpukać w niemalowane) wszystkie rejsy bez strat - w ludziach i w sprzęcie.


mirek SIUDAK

mirek SIUDAK

Jestem inżynierem elektrykiem, a żeglarstwo pozwala mi realizować moje marzenia. Dzięki mojej pasji poznałem zarówno smak tropikalnego żeglowania na Karaibach, Kubie czy Seszelach jak i wśród surowych fiordów norweskich z widokami na lodowce. Bardzo lubię nurkować w masce, płetwach i fajce oraz robić podwodne zdjęcia w zatokach z kryształowo czystą wodą i bielutkim piaskiem na plaży. Palma też tam może być. Ostatnio nurkowałem w akwalungu-rewelacja!


władek MIERZECKI

władek MIERZECKI

W sumie na morzu ok 46000 mil morskich na wodach ciepłych, zimnych i bardzo zimnych. Pływam bo lubię i lubię uczyć innych.


milosz ROMANIUK

milosz ROMANIUK

Woda i wiatr to moje żywioły, a żeglarstwo jest moją pasją. Żeglując stawiam na maksymalne bezpieczeństwo i jak największą frajdę. Uwielbiam odwiedzać małe porciki, urokliwe wysepki, tajemnicze zatoczki i inne ciekawe miejsca. Pływam intensywnie na jachtach małych i dużych oraz na żaglowcach. Na rejsach, które prowadzę czuwam nad wszystkim, lecz daję załodze możliwość wykazania się i nauczenia wielu rzeczy. Jestem otwarty na świat, lubię poznawać nowych ludzi i uczyć się nowych, ciekawych rzeczy. Oprócz żeglarstwa i motorowodniactwa uprawiam między innymi kitesurfing, wakeboarding i pływanie. Uwielbiam dzielić się z innymi swoją pasją, więc skończyłem kilka kursów instruktorskich, żeby robić to porządnie. Po powrocie na ląd wracam na treningi sztuk walki, które trenuję przez większość swojego życia.


piotrek ADAMCZYK

piotrek ADAMCZYK

Rocznik 1966 (czyli taki trochę stary człowiek i może...)
kapitan jachtowy, język angielski, niemiecki (znam lepiej niż angielski)

uczyłem się hiszpańskiego, trochę nurkuję CMAS*
nie palę (choć z palaczami na pokładzie zawsze się jakoś dogadałem)
piję z umiarem i nigdy gdy prowadzę
Oczywiście VHF SRC. Najwięcej pływałem Chorwacja + Grecja również katamaranem
Teraz mam razem na liczniku ok. 14 tys. mil (szacuje, bo statystyki dokładnej nie prowadzę)


wacek LEWANDOWSKI

wacek LEWANDOWSKI

Jeden z naszych najbardziej zaufanych ludzi!
Kapitan jachtowy i motorowodny. Amator jachtingu, słonka, ciepłej wody, lekkiej adrenalinki, dobrego towarzystwa i zimnej whisky.
Opływane rejony: Bałtyk, Morze Północne, Morze Śródziemne w tym Francja, Włochy, Chorwacja, Grecja, a także Karaiby, Seszele, Malediwy.


andrzej NIEDZIAŁEK

andrzej NIEDZIAŁEK

Żeglarstwem zaraziłem się w wieku 14 lat i od tamtego czasu choroba się rozwija. Nie ma niestety, w moim przypadku, nadziei na wyleczenie. Żegluję, buduję łodzie i marzę o następnych wyprawach. Fascynują mnie katamarany projektowane przez Wharrama, który inspiracje czerpie z dawnych łodzi ludów Polinezji. Ich prostota, sprawność i odporność na każde warunki żeglugi są zdumiewające.
Planując rejsy, a później je realizując zawsze na pierwszym miejscu stawiam bezpieczeństwo załogi i jachtu.

 


tomek GRUSZKA

tomek GRUSZKA

Dusza towarzystwa, uwielbiam utrzymywać i nawiązywać nowe kontakty z ludźmi, jestem otwartym, pogodnym i szczerym człowiekiem. Spontanicznym, odpowiedzialnym, lubiącym podejmowanie nowych wyzwań. Kocham żyć i czuć jak krew z adrenaliną pulsuje mi w żyłach.


kuba SUCHTA

kuba SUCHTA

Kuba Nawigator-dzielny pogromca każdego rumpla nawet przy dziesiątce !!!
Amator i wykonawca najlepszych drinków.
W tygodniowy rejs pakuje się do minimum 4 toreb podróżnych i reklamówek. Połowę zgubi.
Nasz etatowy ogarniacz i rozdzielacz prowiantu ;-)


przemek MUSIAŁ

przemek MUSIAŁ

„…Oh God be good to me,
Thy sea is so wide and my ship is so small…”
Breton fisherman’ prayer

Przemysław „Przemo” Musiał
rocznik 1970. Kapitan jachtowy, uprawnienia SRC
Żeglarstwo dla mnie nie jest przygodą tylko moim życiem. Kto raz poczuje „Tchnienie Oceanu” ten zawsze będzie tam wracał. Pierwszy raz poczułem to tchnienie pływając na chińskich dżonkach na Morzu Południowo Chińskim


artur CZEGIEL

artur CZEGIEL

Artur obecnie studiuje w Olsztynie. Ma rok w plecy bo wybrał rejs zamiast sesji. Od dziecka na desce windsurfingowej również na olimpijskim mistralu, a potem na jachtach od optymistki do 16,5 m. Prowadzi rejsy i szkoli żeglarzy, sam nie wie co lubi bardziej. Chłop z Mazur, a pokochał morze...


janusz KRAWCZYŃSKI

janusz KRAWCZYŃSKI

Znany z brukowców ekscentryczny milioner ze wschodniej Polski.
Playboy (łysiejący), gracz w polo (ciągle dobrze się zapowiadający), brydża (poziom światowy-tytuł: Mistrz Międzynarodowy), flirt (żałosny bo wciąż jest do wzięcia), GPW (zmiennie trwoni to pomnaża spuściznę antenatów).

Imprezowicz, aspirujący do miana Celebryty. Jachting traktuje bardziej jako stopień w karierze i obowiązek towarzyski niż pasje. Długie rejsy w rutynowym schemacie wacht go nudzą i nużą. Ciasne cuchnące, mokre koje, nijak pasują do jego snobistycznych manier. A na pokładzie jest za mało miejsca na zabranie lektyki, w której chciałby być przemieszczany z jachtu do tawerny. Po wielu latach włóczęgi wśród żeglarzy, wybrał bardzo exkluzywne grono - towarzystwo skipperów Maringo.


łukasz MIECZKOWSKI vel Mietek

łukasz MIECZKOWSKI vel Mietek

Super sternik !
Poza tym co widać: rozsądny, czuły, opiekuńczy, troskliwy, wyrozumiały, cierpliwy, okazjonalnie pijący domator ;-D zbieram znaczki, mam hodowlę kaktusów, oraz jestem aktywnym członkiem Klubiku Wielbicieli Parowozów ze Ścinawki Średniej.


artur TAMBOREK

artur TAMBOREK

rocznik 1972. Kapitan Jachtowy, Voditelj Brodice / Boat Skipper RSC.
Miłośnik żeglarstwa morskiego i śródlądowego.
Jednym zdaniem - czerpię i daję radość z tego co robię.
Na zdjęciu z córą za sterem ;-)
POZOSTAŁE rejsy

rejsy morskie BAŁTYK majówka
rejsy NORWEGIA Nordkapp
rejs BAŁTYK wiosenne i jesienne perełki
rejs morski BAŁTYK one way
rejs morski CHORWACJA majówka
rejs katamaranem CZARNOGÓRA
CHORWACJA rejsy wakacyjne
rejs jachtem CHORWACJA wrześniówka
KARAIBY mikołajowy i FERIE 2019
REJSY morskie JACHTEM na życzenie

 

Newsletter


Wypisz mnie z newslettera
Zobacz Nagrania z Rejsów
Newsletter