Nie wymagamy doświadczenia żeglarskiego

rejs jachtem NORWEGIA Lofoty 2024

terminy i koszty
gdzie i po co
szczegóły rejsu
jacht
trasa rejsu
opis

terminy i koszty

Nr DNI TERMIN / TRASA CENA rejsu WOLNA koja
ETAP I 11 fiordy NORWEGII
STAVANGERALESUND
termin: 08.0215.02.2024
1390 pln 2
ETAP II 14 widokówki NORWEGII
KOPENHAGA (MALMO)STAVANGER
termin: 08.0622.06.2024
2590 pln 5
ETAP III 12 fiordy NORWEGII
TROMSØ BØDØ
termin: 30.0612.07.2024
3690 pln 0
ETAP IV 8 archipelag LOFOTY
BØDØBØDØ
termin: 12.0720.07.2024
2690 pln 0
ETAP V 7 archipelag LOFOTY
BØDØBØDØ
termin: 20.0727.07.2024
2290 pln 4
ETAP VI 7 fiordy NORWEGII
BØDØTRONDHEIM
termin: 27.0703.08.2024
2290 pln 6
ETAP VII 7 fiordy NORWEGII
TRONDHEIMALESUND
termin: 03.0810.08.2024
2290 pln 4

TRANSPORT: WŁASNY – samolotem

CENA rejsu obejmuje:

 • miejsce na jachcie
 • wyposażenie kambuza, gaz
 • czyste poduszki i prześcieradła
 • usługi SKIPPERA / instruktora
 • opinie z rejsu dla PZŻ
 • ubezpieczenie jachtu
 • ubezpieczenie uczestnika KLiA i NNW
 • opłaty administracyjne TOURIST TAX
 • pasy ratunkowe i szelki bezpieczeństwa
 • ABC do snorkelingu, zestaw do łowienia ryb
 • materiały szkoleniowe dla zapisanych na ISSA

DODATKOWO:

PŁATNOŚĆ na miejscu

 • KASA JACHTOWA paliwo, porty, prowiant do rozliczenia – około 150 pln / za dzień
 • SANITARIATY jeśli nie są w opłacie za marinę
 • WYCIECZKI fakultatywne
 • PROWIANT po za jachtem
 • KAUCJA zwrotna za jacht / osobę 

ISSA SZKOLENIE dla chętnych:

 • 190 pln za SZKOLENIE / razem z opłatą za rejs
 • 350 pln za CERTYFIKAT / po rejsie

gdzie i po co

TEGOROCZNY HICIOR !
rejs morski jachtem NORWEGIA !!!

rejsy morskie jachtem NORWEGIA kopenhaga nordkapp
Kochani! Spełniamy Wasze marzenia!
Te rejsy morskie żaglowym jachtem są odpowiedzią na prośby Wszystkich, którzy nie załapali się na poprzednie wyprawy, za koło podbiegunowe, a zawsze o tym marzyli.
W tym roku NORWEGIA i rejsy morskie jachtem na północ dla tych, którzy ciągle namawiają nas na LOFOTY w Norwegii. Organizując ten rejs morski po wodach pływowych doskonale przygotowaliśmy i wyposażyliśmy dwa jachty
Bavaria 41 i Gib Sea 362
Cały morski rejs jachtem po wodach pływowych podzielony jest na 7 ETAPÓW. Każdy z etapów to w najdrobniejszych szczegółach zaplanowane trasy. Doskonałe oraz profesjonalne przygotowanie ekspedycji sprawia, że to najatrakcyjniejsza również pod względem ceny propozycja żeglarska tego sezonu na polskim rynku morskich rejsów.

Ceny, które podaliśmy obejmują koszty tego co się dzieje w obrębie jachtu wraz z naszym transportem tam i z powrotem. Oprócz wstępów do muzeów, pubów i innych atrakcji dla duszy i ciała po za jachtem nie wydasz ani grosza.
Oczywiście w miarę dostępnych wolnych miejsc można płynąć na więcej niż jeden ETAP.

 

 

 

 

 • całość wzdłuż pięknych widoków Norweskich fiordów i lodowców za koło polarne
 • gwarantujemy, że to najatrakcyjniejsza oferta w Polsce
 • chętnych zapraszamy na szkolenie żeglarskie ISSA
 • nie wymagamy doświadczenia żeglarskiego

Tylko z nami za cenę urlopu nad Bałtykiem możesz popłynąć na rejsy morskie do najdroższego kraju w Europie, bo to najlepszy sposób na zwiedzenie tej części świata.

To kierunek, za którym kryją się tylko prawdziwe atrakcje. Każdy doświadczony żeglarz to potwierdzi, że to majstersztyk nawigacyjny. Wymagająca i ciekawa trasa pozwoli na zdobycie bezcennej wiedzy o prądach, pływach i locji oraz zdobycie stażu na wodach pływowych pod okiem jednego z naszych SKIPPERÓW – bardzo doświadczonego, opływanego na tym akwenie kapitana. Wszyscy chętni otrzymają opinię z rejsu morskiego, akceptowaną przez PZŻ oraz wpis do książeczki żeglarskiej na pamiątkę. Zainteresowani karierą żeglarską i rozszerzaniem wiedzy podczas każdego ETAPU po wcześniejszym zapisaniu się na kurs będą mieli możliwość wzięcia udziału w szkoleniu ISSA. Obsługa elektronicznych urządzeń nawigacyjnych i radiowych na jachcie, posługiwanie się mapami morskimi, a na koniec rejsu zdobycie certyfikatu/patentu.

Pogoda to temat nieprzewidywalny, ale ze statystycznego doświadczenia nawet na dalekiej północy temperatury są jak latem na Mazurach. Bez ciepłych galotów się oczywiście nie obejdzie, ale bywa wiele dni tak ciepłych i pogodnych, że nawet kąpiel we fiordzie będzie wskazana.

ATRAKCJE na wodzie…
Marzenia o aktywnym wypoczynku w nieskażonych miejscach Europy. O krystalicznie czystej wodzie i powietrzu, dzikiej przyrodzie, wielorybach, orkach i maskonurach. Lodowcach, kole podbiegunowym i Rovaniemi z dowodami na istnienie Św. Mikołaja. Monumentalnych skałach wpadających prosto do morza i oczywiście o FIORDACH, a te najpiękniejsze na Świecie są właśnie na LOFOTACH zewsząd oblewanych wodami pływowymi. Wysokie i strome klify to najcharakterystyczniejsze dla Norwegii formy przyrodnicze. Rejsy morskie jachtem w ich otoczeniu są doznaniem wręcz mistycznym i niezwykle poruszającym. Każdy, kto miał sposobność przeżyć podobną przygodę, zalicza ją do piękniejszych w swoim życiu.
Nocach w lipcu tak jasnych, że można czytać książki na pokładzie i grać w bierki z samym Neptunem bo słońce wcale nie zachodzi.
Wyobraźnia już podpowiada wspaniałe widoki? A co gdyby udało się zobaczyć zorzę polarną? Od połowy sierpnia to wysoce prawdopodobne. Wyobraź sobie jak nocą sterując jachtem, na głową masz po widnokrąg bezmiar nieba pełnego gwiazd, drogę mleczną jak na wyciągnięcie ręki i jak by tego było mało podziwiasz najpiękniejszą iluminację, jaka może zagościć na niebie i w Twoim umyśle. To marzenia przekraczające wyobraźnię niejednego człowieka, a ten rejs morski jachtem sprawi, że Tobie się spełnią.
Lofoty widziane z perspektywy pokładu jachtu robią ogromne wrażenie, zdają się być potężne, majestatyczne, groźne i dumne niczym dawni Wikingowie.
Wszystkie te atrakcje są na wyciągnięcie ręki bo nie piłujemy morza gapiąc się tylko w horyzont przez całe dnie, ale pływamy i zwiedzamy. Zwiedzamy i pływamy i robimy to z sensem…
Dlatego nie bez powodu na wody pływowe wybieramy się czternastometrowym jachtem morskim. Obecne przepisy, które w chwili obecnej mówią, iż aby otrzymać patent na JACHTOWEGO STERNIKA MORSKIEGO konieczny jest udział, w co najmniej jednym rejsie morskim na pływach przez 100 godzin i wejście do minimum 2 portów o skoku pływu powyżej 1,5 metra.

ATRAKCJE po drodze…
To nie koniec atrakcji turystycznych. Korzystając z tego, że jesteście ludźmi wolnymi na trasie dojazdu do portów wymiany załóg, gdzie będzie na Was czekał jacht zwiedzacie samochodem, który macie do dyspozycji wszystko, na co macie ochotę, więc już od samego początku będziecie mogli się realizować zaglądając po drodze wszędzie tam gdzie warto. Jesteście na wakacjach, robicie co chcecie i nie jesteście od nikogo zależni! Musicie tylko zdążyć na wymianę załóg w umówionym miejscu i terminie.

Z NAMI WYPŁYNIESZ na szerokie wody !

szczegóły rejsu

DATY rejsu: w TABELCE dotyczą zbiórki w portach wymiany załóg na jachcie i zakończenia rejsu. Dzień zbiórki jest dniem organizacyjnym poświęconym na wymianę załogi, sztauowaniem prowiantu, bagażów i załogi oraz szkoleniem i zapoznaniem się z jachtem i sprawami związanymi z przygotowaniem jachtu przed kolejnym etapem. Jacht w dalszy ETAP zazwyczaj wypływa następnego dnia. Planujemy, aby jacht zakończył każdy ETAP w porcie docelowym jeden dzień przed tym, który podajemy w tabelce. Dlatego lotnicy mają 3 dniowy bufor na zorganizowanie sobie daty przylotu na miejsce i wylotu do Polski.
MIEJSCE zbiórki:  Uczestnicy, którzy polecą samolotem (to Ci z TRANSPORTU WŁASNEGO) informacje o miejscu zbiórki gdzie spotkają się z jachtem, załogą i kapitanem otrzymają na około tydzień przed wyjazdem w mailu organizacyjnym lub wcześniej telefonicznie.
TRANSPORT:
WŁASNY-SAMOLOT: dla zabieganych jest możliwość przelotu samolotem w obie strony z i do najdogodniejszego miasta w Polsce. W przypadku wyboru tej formy transportu wypełniając ZGŁOSZENIE zaznacz DOJAZD WŁASNY co jednoznacznie definiuje, że cały sam sobie organizujesz i za niego odpowiadasz bez względu gdzie jacht w dniu zbiórki zacumuje.
CENA REJSU: tu znajdziesz więcej szczegółów

ZALECAMY: przed wypełnieniem i wysłaniem ZGŁOSZENIA koniecznie zajrzyj do żółtej zakładki INFORMACJE ważne w prawym menu, gdzie opisaliśmy najważniejsze sprawy organizacyjne.
W zakładce DOKUMENTY również możesz znaleźć coś interesującego.
W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o KONTAKT TELEFONICZNY.

ZAWSZE SŁUŻYMY POMOCĄ a wszelkie wątpliwości rozwiejemy.

jacht

jacht GIB SEA 444 s/y Bahia Sol
PARAMETRY WYPOSAŻENIE
długość 13,9 m 3 GPS + 2 chartplottery + laptop
szerokość 4,20 m LOG & wiatromierz
zanurzenie 2,00 m echosonda / autopilot
żagle 100 roll FOK roll GENUA roll GROT
ilość miejsc 12 NAVTEX + AIS + RADAR + EPIRB
ilość kajut 4+mesa VHF z DSC / radio CD
WC / prysznic 2 ciepła woda / ogrzewanie
zbiornik wody 400 L ster strumieniowy
zbiornik paliwa 200 L bimini / szpryc buda
silnik YANMAR 55 KM 2 duże lodówki / piekarnik

 


Jacht BAHIA SOL ~ Gib Sea 444 z 1996r. to konstrukcja porównywalna do mercedesa z tego samego rocznika. Takich dobrych jak kiedyś jachtów jak i wspomnianych samochodów po prostu już się nie produkuje. Oczywiście nie mówimy tu o wyrobach na indywidualne zamówienie. Teraz seryjne jachty mają „odchudzone” laminaty, wnętrze wielkości przyczepy kempingowej lub domku FWP w Łebie z pominięciem właściwości nautycznych. Złudna wygoda wnętrza kosztem konstrukcji kadłuba i eleganckie wykończenia po chwili ujawnią, że jacht „nie idzie na wiatr”, a technologie wykonania są rodem z IKEI.

A tu! Bezpieczny kadłub, ale też nowa tratwa ratunkowa, pirotechnika i wygodne pneumatyczne kamizelki dla wszystkich, stolarka z prawdziwego drewna, elementy wyposażenia nawigacyjnego: full wypas elektronika RAYMARINE, mapy papierowe i elektroniczne, locje i spisy nautyczne, tabele pływów i osprzęt Harken, który zapewnia, że trudy żeglarstwa po morzach północy nie straszne.
Ekonomiczny i praktycznie bezawaryjny japoński silnik rozwija prędkość 7 węzłów i zużywa 2,5 litra ropy/h przy okazji ładując 5 akumulatorów.
Żagle: 2 foki sztormowe, genua na rollerze, roll grot – WSZYSTKIE refowane z kokpitu !
Nowe olinowanie stałe i ruchome. Nowe czyste, pachnące materace i koce, fartuchy sztormowe. Ciepłe oświetlenie ledowe w ogrzewanym wnętrzu jachtu z gorącą wodą pod dwoma prysznicami. Nowy kambuz z piekarnikiem, pełnym wyposażeniem i dwie potężne lodówki, które mrożą na kość.
pasy ratunkowe i szelki bezpieczeństwa dla każdego + tabelka powyżej oraz opis poniżej ukazuje to co Wam oferujemy.

Gib Sea’444 projektu Oliviera Poncin i J&J Design otrzymał Nagrodę Roku od magazynu „Cruising World”. Wyróżnienie to zostało przyznane po konsultacjach z kupcami i użytkownikami z całego świata. Jacht oraz jego konstrukcja została stworzona do wygodnych czarterów i temu celowi została podporządkowana cała filozofia projektanta. Podobnie jak inne jachty z tej rodziny, cechują go rewelacyjne właściwości nautyczne. Linia kadłuba, która dobrze pracuje na fali, sporo wolnej powierzchni na pokładzie, dobrze wentylowane wnętrze wykończone w jasnym teaku, zabudowa szafek i półek daje dużo użytkowej przestrzeń. Mesa w kształcie litery C pozwala aby cała załoga wygodnie zasiadła do posiłku. Duży i wygodny kambuz oraz niezależne stanowisko nawigacyjne dodają komfortu.

trasa rejsu

ETAP I: 27.0408.05.2024 GDAŃSK, Christiansø, Bornholm, Falsterbø, Malmö, GÖTEBORG
ETAP II: 08.0622.06.2024 
KOPENHAGA (MALMO), Helsingør, Göteborg, Skagen, Oslo, Flekkefjord, Egersund, STAVANGER
ETAP III: 30.0612.07.2024 TRØMSO, archipelag Lofoty, Narvik, BØDØ
ETAP IV: 12.0720.07.2024 BØDØ, Narvik, archipelag LOFOTY, Narvik, Tromso, BØDØ
ETAP V: 20.0727.07.2024 BØDØ, Narvik, archipelag LOFOTY, Narvik, Tromso, BØDØ
ETAP VI: 27.0703.08.2024 BØDØ, lodowiec Svartisen, krąg polarny 66°33’39”, TRONDHEIM
ETAP VII: 03.0810.08.2024 TRONDHEIM, Kårvåg, Kvernesfjorden, Storfjorden, ALESUND

rejsy morskie jachtem NORWEGIA kopenhaga nordkapp

ta mapka chwilowo jest nieaktualna bo dopiero ją projektujemy

ATRAKCJE na wodzie…
Podczas wyprawy jachtem morskim NORWEGIA Nordknapp 2024 odwiedzimy najważniejsze porty Skandynawii: MALMO, GOTEBORG, OSLO, STAVANGER, BERGEN, ALESUND, TRONDHEIM, ALSTEN, BODO, NARVIK, TROMSO, HAMMERFEST, HONNINGSVAG, SMORFJORD! Każdy odcinek wyprawy jest niezwykle atrakcyjny jeśli chodzi o żeglugę, ale i zwiedzanie. Nie tylko Nordkapp jest wart odwiedzenia – rejs po tym akwenie to skazanie się na najpiękniejsze widoki na świecie: obłędne fiordy, majestatyczne lodowce, zapierające dech w piersiach wodospady i jedyne w swoim rodzaju białe noce i zorze polarne.
Już podczas I ETAPU zaliczymy wyluzowaną KOPENHAGĘ, GOTEBORG, OSLO, STAVANGER i BERGEN. Niektórzy z Was podczas jednego ETAPU zwiedzą 3 kraje w tym 2 stolice, a to dopiero początek wielkiej przygody. Bo za rogiem czeka najdłuższy w Europie most łączący Danię ze Szwecją pod którym przepłyniecie. Zawiniemy do najciekawszych portów północnej Europy i będziemy chłonąć atmosferę orzeźwiającej Skandynawii.
Rejs morski jachtem Nordkapp 2023 rozpocznie się w Kopenhadze, mieście położonym na dwóch wyspach. Kopenhaga słynie z ekologicznej polityki miasta, rozwiniętej infrastruktury rowerowej, ciągle aktywnych hipisów i pięknej architektury. To po prostu doskonałe miejsce na początek morskiej przygody. Gdy pożegnamy syrenkę, patronkę Kopenhagi, pożeglujemy na północ, w kierunku zamku Hamleta w mieście Helsingor. Na trasie rejsu za koło podbiegunowe, monumentalne, urocze, groźne i tajemnicze fiordy, ośnieżone szyty gór i stada dzikiej przyrody na lądzie i wodzie. Dalej lodowce m/innymi SVARTISEN, drugi co do wielkości lodowiec Norwegii, który dotkniecie szklanką z whisky, a toasty wzniesiecie schłodzone najczystszym milionletnim lodem.
Popłyniemy oczywiście na Lofoty, archipelag w okolicy którego można trafić na Malstorm, prąd opisany przez samego Verne’a.
Rejs morski jachtem to nie tylko długie godziny na pokładzie. Schodząc na ląd będziemy spotykać fascynującą kulturę, zwyczaje, legendy i tradycje. Norwegia to w końcu kraina trolli i królestwo, w którym słychać szept nordyckiej mitologii. Wśród ośnieżonych szczytów i spektakularnych fiordów można dostrzec dziedzictwo Thora i Lokiego i zrozumieć dlaczego kiedyś rządziły tu olbrzymy.

ATRAKCJE po drodze…
Na tegorocznej trasie dojazdu również jest, co oglądać i taka okazja żeby to wszystko zobaczyć może się nie powtórzyć. Po drodze stolica Norwegii OSLO i zapierająca dech w piersiach droga
Nr. 17 czyli DRABINA TROLII (Trollstigen). To nazwa najsłynniejszej drogi górskiej w Norwegii prowadzącej z Andalsnes nad Romsdalsfjorden do Valldal nad Norddalsfiorden, lub nie mniej słynne LIILEHAMMER i skocznie, na których latał Małysz. Niektórzy zaliczą i od lądu i od morza KOŁO PODBIEGUNOWE i Rovaniemi z pewnym jegomościem, w którego istnienie wszyscy chcielibyśmy wierzyć. Ale przede wszystkim jedziemy, aby poznać ludzi, którzy tam mieszkają od wieków czyli Samów. Ich kulturę i obyczaje. Widoków przyrody na trasie dojazdu: ośnieżonych tysiącmetrowych szczytów gór, stad setek reniferów, strumieni topniejących lodowców spadających wodospadami z wysokości dzidy na Pałacu Kultury nie da się opisać słowami.

NORWEGIA – rejsy morskie jachtem 2024

Chcesz popłynąć z nami jachtem w rejs? Marzy Ci się poznanie krańców Europy?
Wypłyń z nami w doskonale przygotowane rejsy morskie jachtem i osiągnij jeden z żeglarskich celów. Dopłyń na Lofoty – najbardziej wysunięty na północ archipelag przepięknej Norwegii no i Europy. Wybierz jeden z najbardziej Ci odpowiadający etapów na sam kraniec Europy podczas wyprawy Norwegia. Rejsy morskie jachtem na wodach Norwegii, tworzą jeden projekt-wyprawę podczas której zakochasz się w Skandynawii. Zimne Morze Północne, lodowate Morze Norweskie i niewiele cieplejszy Bałtyk. Oto co oferuje ta wyprawa. Kierunek wydaje się dziwny? Tylko pozornie, bo Norwegia jest jednym z najbardziej malowniczych krajów Europy; to istna Perła Północy, kraj z charakterem i stylem. Rejsy morskie wzdłuż jego linii brzegowej będą niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich miłośników przyrody. Elastyczne podejście do trasy i indywidualny stosunek do każdego uczestnika sprawiają, że rejsy morskie jachtem organizowane przez firmę MARINGO.plMORSKIErejsy.pl mają doskonałe opinie, cieszą się niesamowitą popularnością i ciągle rosnącym uznaniem. Pozytywna opinia o MARINGO.plMORSKIErejsy.pl wynika z ciągłej pracy nad podniesieniem jakości usług jakie są uczestnikom rejsów morskich oferowane.
Skandynawia to najdalej wysunięty na północ fragment lądu w Europie. Można dojechać tam samochodem, ale jaka to przyjemność w porównaniu z rejsem wzdłuż jego wybrzeża?
Norwegia oglądana z poziomu morza jeszcze nigdy nikogo nie rozczarowała. Wspaniałe widoki za dnia, noce pod rozgwieżdżonym niebem i dotarcie na sam skraj kontynentu. Wszystko to w czasie jednego rejsu. Jak widać, Skandynawia może konkurować z ciepłymi krajami, a nasze oferty rejsów niewątpliwie jej w tym pomagają. Przepiękne wody północnej Europy są obietnicą przeżycia prawdziwej przygody i szansą na poznanie niezwykle urodziwej krainy jaką jest Norwegia. Rejsy morskie wzdłuż wybrzeża Norwegii to fantastyczna okazja do podziwiania fiordów. Zatoki wżynają się w ląd, tworząc niesamowitą rzeźbę terenu. Fiordy wyglądają z perspektywy pokładu po prostu magicznie i nieziemsko. Norwegia może poszczycić się iście fantastyczną linią brzegową i przyrodą, która przyciąga tu ludzi z całego świata. Rejsy morskie na jachcie w takich okolicznościach to jedna z większych przyjemności, na jaką powinieneś sobie pozwolić.
Rejs jachtem Norwegia to największa żeglarska przygoda tego roku. Chcesz wyrobić uprawnienia żeglarskie i potrzebne ci godziny na morzu? Rejs morski Norwegia to propozycja skrojona do Twoich potrzeb. Z naszymi skipperami osiągniesz podczas rejsu nie tylko Północ w Norwegii, ale i szczyty swoich możliwości. Połączenie szkolenia z morską przygodą to naprawdę fantastyczna sprawa. Oprócz niezapomnianych wrażeń, zagwarantujemy Ci wypływanie długich godzin stażowych! Rejs morski za koło podbiegunowe to marzenie każdego adepta sztuki żeglarskiej. Rejsy morskie Norwegia odbywają się na wodach pływowych w najpiękniejszych miejscach do żeglowania. Prawie każdy rejs morski z naszymi doświadczonymi skipperami ma charakter rejsów stażowych, więc udoskonalisz na nich swe umiejętności żeglarskie i zbierzesz doświadczenie, które jest niezbędne aby posiąść wyższe uprawnienia żeglarskie: jachtowego sternika morskiego, kapitana jachtowego. Przyszły jachtowy sternik morski musi, zgodnie z wymogami Polskiego Związku Żeglarstwa, spędzić 100 godzin na pływach i wejść do dwóch portów ze średnim skokiem pływów 1,5 metra – nasze rejsy stwarzają ku temu idealną okazję. W rejsy morskie jachtem Norwegia zabiera nas jacht słynący z doskonałych właściwości nautycznych. BAVARIA i GIB SEA to klasa sama w sobie. Nasze jachty gwarantują bezpieczny rejs z najlepszym osprzętem i pełnym wyposażeniem. Eleganckie wykończenie, solidna i porządna konstrukcja, nowe olinowanie i wygodny kambuz to cechy charakterystyczne tego cudeńka. Rejsy morskie jachtem po wodach pływowych to nie lada gratka nie tylko dla miłośników żagli, ale wszystkich, którzy uwielbiają przygodę i przyrodę.

Z NAMI WYPŁYNIESZ na szerokie wody !