Nie wymagamy doświadczenia żeglarskiego

Karaiby rejs marzeń

MORSKIErejsy.pl rejsy morskie jachtem KARAIBY

Gdzie wybrać się w rejs marzeń? Jednym z miejsc, które z pewnością warto zobaczyć są Karaiby. Jest to archipelag 25 wysp, które podzielone na grupy Antyli Małych i Wielkich, Kajmanów, wysp Bahama i wielu innych mniejszych i większych grupek. Znajduję się one  Ameryce Środkowej i oddzielają Morze Karaibskie i Zatokę Meksykańską od Oceanu Atlantyckiego. Karaiby to niemal kilka tysięcy różnego rodzaju wysp i wysepek, a także kilkanaście krajów oraz tzw. terytoriów zależnych, których łączna powierzchnia to aż 255 tysięcy kilometrów kwadratowych. Jednak dla większości z nas Karaiby to przede wszystkim turkusowa woda, białe plaże i niezwykle oryginalna architektura, a także … Jack Sparrow 😉 Warto zdecydować się na rejs niekomercyjny w ten właśnie rejon świata.
Organizujemy rejsy w najdalsze zakątki świata, a jeśli chodzi o Karaiby to szczególnie polecamy je między innymi rodzinom oraz grupom przyjaciół. Znajdują się tu cztery najbardziej egzotyczne i znane kraje świata, czyli Jamajka, Kuba, Dominikana oraz Bahamy. Każdy z nich jest inny i każdy oferuje wspaniałe atrakcje. Niewątpliwym atutem tej części naszego globu jest wyjątkowo przyjazny klimat, dlatego też tak dużym powodzeniem cieszą się organizowane w tym kierunku rejsy rodzinne. Jamajka to prawdziwa ikona popkultury – któż z nas nie słyszał o reggae i Bobie Marleyu? W stolicy tego kraju znajduje się nawet poświęcone mu muzeum. Można tu do woli wylegiwać się na plaży, a wieczorami bawić się na tanecznych ulicznych imprezach dancehall, które nazywane są tu passa passa.
Równie sławna jak Jamajka jest Kuba. Jest to największa wyspa świata, na której niemal wszędzie rozbrzmiewa muzyka. Kuba to w dużym skrócie przede wszystkim mambo, cha-cha, salsa, rumba i niezwykle zmysłowy kubański jazz. Najwięcej atrakcji zobaczyć można w stolicy, która w całości wpisana została na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Z kolei Dominikana to  przepiękne parki narodowe i zabytkowa stolica kraju Santo Domingo, a Bahamy to prawdziwy raj na ziemi z wodą tak czystą, że widoczność jest doskonała aż do 60m głębokości. Właśnie dlatego jest to idealne miejsce do nurkowania i zwiedzania podwodnego świata. Każdy, kogo pasjonuje żeglarstwo morskie i egzotyczne zakątki z pewnością powinien wybrać się na taką wyprawę do raju na ziemi.

Z NAMI WYPŁYNIESZ na szerokie wody !