Nie wymagamy doświadczenia żeglarskiego

GRECJA cyklady

terminy i koszty
gdzie i po co
szczegóły rejsu
jacht
trasa rejsu
opis
terminy i koszty
Nr DNI TERMIN / TRASA CENA rejsu WOLNA koja
01 GR 7 REJS wakacyjny
ATENYcyklady/sporadyATENY
termin: 18.04 – 25.04.2024
450 euro TAK
02 GR 14 REJS Boże Ciało
ATENYcyklady/sporadyATENY
termin: 25.04 – 09.05.2024
850 euro NIE
03 GR 7 REJS wakacyjny
ATENYcyklady/sporadyATENY
termin: 09.05 – 16.05.2024
450 euro TAK
04 GR 14 REJS wakacyjny
ATENYcyklady/sporadyATENY
termin: 16.05 – 30.05.2024
850 euro TAK
05 GR 14 REJS wakacyjny
ATENYcyklady/sporadyATENY
termin: 30.05 – 13.06.2024
850 euro TAK
06 GR 14 REJS wakacyjny
ATENYcyklady/sporadyATENY
termin: 13.06 – 27.06.2024
850 euro TAK
07 GR 14 REJS wakacyjny
ATENYcyklady/sporadyATENY
termin: 27.06 – 11.07.2024
850 euro NIE
08 GR 7 REJS wakacyjny
ATENYcyklady/sporadyATENY
termin: 11.07 – 18.07.2024
450 euro TAK
09 GR 14 REJS wakacyjny
ATENYcyklady/sporadyATENY
termin: 18.07 – 01.08.2024
850 euro NIE
10 GR 7 REJS wakacyjny
ATENYcyklady/sporadyATENY
termin: 01.08 – 08.08.2024
450 euro TAK
11 GR 14 REJS wakacyjny
ATENYcyklady/sporadyATENY
termin: 08.08 – 22.08.2024
850 euro TAK
12 GR 14 REJS wakacyjny
ATENYcyklady/sporadyATENY
termin: 22.08 – 05.09.2024
850 euro NIE
13 GR 14 REJS wakacyjny
ATENYcyklady/sporadyATENY
termin: 05.09 – 19.09.2024
850 euro TAK
14 GR 14 REJS wakacyjny
ATENYcyklady/sporadyATENY
termin: 19.09 – 03.10.2024
850 euro TAK
15 GR 14 REJS wakacyjny
ATENYcyklady/sporadyATENY
termin: 03.10 – 17.10.2024
850 euro TAK
16 GR 14 REJS wakacyjny
ATENYcyklady/sporadyATENY
termin: 19.10 – 02.11.2024
850 euro NIE

TRANSPORT:WŁASNY – samolotem lub samochodem

CENA rejsu obejmuje:

 • miejsce na jachcie
 • wyposażenie kambuza, gaz
 • czysta pościel, koce i poduszki
 • usługi SKIPPERA / instruktora
 • opinie z rejsu dla PZŻ
 • ubezpieczenie jachtu
 • ubezpieczenie uczestnika KLiA i NNW
 • opłaty administracyjne TOURIST TAX
 • sprzątanie jachtu
 • ponton z silnikiem
 • materiały szkoleniowe dla zapisanych na ISSA

DODATKOWO:

PŁATNOŚĆ na miejscu

 • KAUCJA zwrotna 100200 euro za jacht / osobę
 • SANITARIATY jeśli nie są w opłacie za marinę
 • WYCIECZKI fakultatywne
 • KASA JACHTOWA około 30 euro rzutka do rozliczenia na:
  opłaty portowe, paliwo, prowiant (dla skippera też) / osobę / dzień

PŁATNOŚĆ na konto

ISSA SZKOLENIE dla chętnych:

 • 190 pln za SZKOLENIE / przed rejsem
 • 350 pln za CERTYFIKAT / po rejsie
gdzie i po co

BOŻE CIAŁO i REJS COTYGODNIOWY jachtem morskim 3 TRASY do wyboru:
startujemy ATENY lub AAEGINA lub SALEMINA lub ALIMOS lub KEA lub TINOS

lub gdzie sobie zamarzycie bo to tylko propozycja.

Zapraszamy na niezapomnianą przygodę na lux jachcie w greckiej krainie Odyseusza! Najwygodniej dostać się rezerwując z największych miast w Polsce lot samolotem do ATEN, a potem każdego poprowadzimy za rączkę jak ma do nas dotrzeć gdzie na miejscu spotykacie się kapitanem i resztą załogi, zaprowiantowujecie jacht i pakujecie się na niego ze wszystkimi gratami żeby móc poczuć niepowtarzalną żeglarską atmosferę i promienie opalającego na heban greckiego słońca i rozpocząć prawdziwą żeglarską przygodę.

Grecja w ubiegłym sezonie zaskakiwała nas niejednokrotnie, dlatego BAHARI i jeszcze kilka jachtów pozostaną na akwenie morza Egejskiego aby eksplorować Cyklady, Sporady, wyspy Dodekanesu oraz Zatokę Sarońska i Argolicką. Za każdym razem należy jednak pamiętać, że trasa uzależniona jest od wiatru (jego kierunku i mocy), w drugiej kolejności od możliwości załogi i w trzeciej od ambicji i mil do pokonania.

Przybywajcie bo jest mnóstwo pomysłów na niesamowite TRASY podczas rejsu a bez Waszych pomysłów i sugestii, zachcianek nigdzie się nie ruszymy. możliwość popłynięcia w antyczne zakątki południowych Cyklad dopasowując się do kierunku wiatru by każdego dnia zatrzymywać się w innym porcie. O TRASIE REJSU i KIERUNKU na podstawie aktualnej prognozy pogody i Waszych preferencji zdecydujecie przy szklaneczce greckiego wina przed morskim rejsem wspólnie z kapitanem. Ciekawa i prawie do końca nieprzewidywalna trasa rejsu morskiego jachtem po wodach pięknego regionu Chorwacji kryje najciekawsze atrakcje turystyczne i nawigacyjne.

 • każdego dnia nocujemy w innym porcie, a płyniemy tam gdzie chcecie
 • dla rodzin z dziećmi, singli, osób w każdym wieku
 • całość wzdłuż pięknych Chorwackich wysepek
 • gwarantujemy, że to najatrakcyjniejsza oferta w Polsce
 • chętnych zapraszamy na szkolenie żeglarskie ISSA
 • nie wymagamy doświadczenia żeglarskiego

Wszyscy zainteresowani tematami żeglarskimi co to już złapali lub dopiero złapią” bakcyla” pod okiem doświadczonego i przesympatycznego kapitana, który podzieli się swoją wiedzą podczas tego rejsu morskiego będą mogli uzyskać odpowiedzi na nawet najdziwniejsze pytania.
Na zakończenie rejsu jachtem każdemu uczestnikowi kapitan wystawi opinię z rejsu morskiego oraz wpisze się na pamiątkę do książeczki żeglarskiej. Są to dokumenty potwierdzające uczestnictwo w morskim rejsie i akceptowane przez PZŻ. Dzięki nim rejs morski jachtem zostanie zaliczony do stażu potrzebnego do uzyskania wyższych stopni żeglarskich – sternika jachtowego i jachtowego sternika morskiego.
Dla wszystkich, którzy w przyszłości będą chcieli poprowadzić swój pierwszy kapitański rejs morski i samodzielnie wynająć jacht żaglowy w czarter, zabierając znajomych, przyjaciół lub rodzinę.
Po wcześniejszym zapisaniu się na kurs mogą uczestniczyć w bezstresowym szkoleniu ISSA. Pod okiem jednego z naszych SKIPPERÓW – doświadczonego i przesympatycznego kapitana przypomnieć sobie więcej zagadnień lub nauczyć obsługi elektronicznych urządzeń nawigacyjnych i radiowych na jachcie, posługiwania się mapami morskimi, naukę praktycznego manewrowania jachtem na silniku i cumowania w porcie i wrócić z certyfikatem/patentem. Dokładnie omówimy wszelkie kwestie związane z wynajęciem i zdaniem czarterowanego jachtu i związanymi z tym procedurami, a wykłady z teorii uzupełnimy zajęciami praktycznymi.
Będziesz mógł w końcu zostawić wszystko daleko za górami, rzekami i siedmioma lasami i zapomnieć o codziennej gonitwie w dusznym i zatłoczonym mieście. Poleniuchować czytając książkę w ciszy i spokoju, odetchnąć świeżym powietrzem wśród bajecznych widoków lub poimprezować i pożartować do białego rana ze starymi, znajomymi lub nowo poznanymi ciekawymi ludźmi, przy wybornym winie w wybornym towarzystwie w przepięknej scenerii starożytnych portów i miasteczek wśród tysięcy wysp, zajadać się wyśmienitą kuchnią śródziemnomorską w najświeższym wydaniu, wygrzać się w cieplutkim chorwackim słońcu, wykąpać się krystalicznie czystej, turkusowej wodzie zatoczki jak z katalogu ORBISU do której można zajrzeć na pontonie z silnikiem. Nie zobaczysz tego na żadnej innej wycieczce !

Z NAMI WYPŁYNIESZ na szerokie wody !

szczegóły rejsu

DATY rejsu: w TABELCE dotyczą zbiórki załóg w portach na jachcie i zakończenia rejsu. Tego samego lub następnego dnia uzależniając start rejsu od warunków pogodowych i składu załogi wyruszamy w jedną z zaplanowanych wspólnie z Wami tras.
Rejsy są dwu tygodniowe ze zmianami załóg w czwartki. Możliwe, że wśród poniższych terminów, niektóre rejsy staną się tygodniowe. Przez trzy lata ćwiczymy ten schemat wymian i sprawdza się za każdym razem, bo wyprzedzamy wszystkie firmy czarterowe, unikamy mega tłoków w portach i nie mamy tematów z zakupami.
MIEJSCE zbiórki: Uczestnicy o szczegółach miejsca zbiórki gdzie spotkają się z jachtem, załogą i kapitanem dowiedzą się na około tydzień przed rejsem z maila organizacyjnego. Zmiany, w zależności od rejsu, będą robione w Alimos Kalamaki, na wyspie Aegina, na wyspie Salamina, na wyspie Kea lub na wyspie Tinos. Pomimo różnorodności portów, w których mogą nastąpić zmiany załóg, za każdym razem lecimy do Aten i wracamy samolotem z Aten. Do miejsca zmian będziemy docierać autobusem albo promem. TRANSPORT

TRANSPORT: Ci którzy postanowili skorzystać z transportu własnego czyli pojechać samochodem lub polecieć samolotem w ZGŁOSZENIU zaznaczają DOJAZD WŁASNY.

CENA REJSU: Jeżeli chcesz wejść w skład załogi, to koszt czarteru jachtu na osobę wynosi 850 Euro za dwa tygodnie, 450 Euro za tydzień. Dodatkowo wchodzą koszty operacyjne (kasa jachtu) związane z wspólnym jedzeniem, piciem (wyłącznie lekki alkohol, trunki 40% każdy kupuje z własnej kasy i jak ma ochotę to dzieli się z innymi, chyba, że załoga zadecyduje inaczej) i opłatami za porty, wodę, prąd, paliwo do jachtu, paliwo do pontonu, gaz, które zużyjemy po drodze oraz finalne sprzątanie jachtu (100 Euro). Kasa jachtu to zwykle 30 Euro na osobę na dzień, czyli w przypadku rejsu dwu tygodniowego to koszt 30×14=420 euro lub w przypadku rejsu tygodniowego 30×7=210 Euro. Kasą jachtu zarządza oficer aprowizacyjny, którego wybieramy pierwszego dnia rejsu, wtedy też załoga musi się złożyć aby nie było niedomówień. W Grecji przeważnie jada się wieczorne posiłki w tawernach, które przy dobrym gospodarzeniu finansami da się pięknie wyrobić z kasy jachtu. Życie w Grecji pod kątem finansowym jest zbliżone do Polski, chociaż przebywając chwilowo na Święta w Polsce uważam, że w Grecji jest taniej. Śniadania są przygotowywane przez załogę na jachcie albo też jemy na zewnątrz. W trakcie pływania może się okazać, że trzeba gotować (zależnie od ilości mil do zrobienia oraz warunków panujących na morzu), czasem są to proste posiłki typu sałatka, owoce, wino etc… Czasem jednak są to poważne posiłki, w zależności od zaplanowanych ilości godzin na morzu. Posiłki przygotowuje wachta kambuzowa.

Jeżeli chcesz wyczarterować cały jacht, to koszt czarteru jachtu wynosi 4800 euro za dwa tygodnie, 2400 euro za tydzień. Należy jedynie wtedy pamiętać, że maksymalnie oprócz Kapitana może być na pokładzie 7 osób. Kapitan przeważnie śpi w mesie, chyba, że w trakcie zaokrętowania nastąpią inne ustalenia. W przypadku czarterowania całego jachtu bez Kapitana, w dniu podjęcia decyzji, przesyłana jest umowa czarterowa. Pobierana jest również kaucja zwrotna w wysokości 2000 euro, przekazywana w dniu rozpoczęcia rejsu (w gotówce lub przelewem bankowym).

Kapitan prowadzi rejs ale z tego tytułu nie pobiera dodatkowej gratyfikacji (od załogi) ale również nie składa się na Kasę jachtu, czyli załoga żywi i poi Kapitana zarówno na jachcie jak i poza.

ZALECAMY: przed wypełnieniem i wysłaniem ZGŁOSZENIA koniecznie zajrzyj do żółtej zakładki INFORMACJE ważne w prawym menu, gdzie opisaliśmy najważniejsze sprawy organizacyjne.
W zakładce DOKUMENTY również możesz znaleźć coś interesującego.
W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o KONTAKT TELEFONICZNY.

ZAWSZE SŁUŻYMY POMOCĄ a wszelkie wątpliwości rozwiejemy.

jacht

jacht ELAN 444 impression
PARAMETRY WYPOSAŻENIE
długość 14,2 m GPS / chartplotter
szerokośc 3,70 m LOG & wiatromierz
zanurzenie 1,90 m echosonda / autopilot
żagle 108 roll GENUA roll GROT
ilość miejsc 10 VHF z DSC / radio CD
ilość kajut 4+mesa lodówka / piekarnik
WC / prysznic 2 ciepła woda
zbiornik paliwa 200 L bimini / szpryc buda
zbiornik wody 360 L ster strumieniowy 2 koła sterowe
silnik VOLVO 55 KM ponton z silnikiem

Jacht: Olympic Sea 42 – 6-8 osób (3 kajuty 2-wu osobowe + 2 osoby w mesie – jeżeli zachodzi taka potrzeba albo ktoś lubi większą przestrzeń), 1 WC

Informacja o lokalizacji jachtu: https://www.vesselfinder.com/  lub https://www.marinetraffic.com.  Nazwa jachtu: BAHARI, CALL SIGN: SPS2698, MMSI: 261013950

Dodatkowe informacje: Na pokładzie znajdują się koce, kołdry, poduszki, prześcieradła, poszewki na kołdrę i poduszki (należy ewentualnie zadbać o śpiwór jak ktoś lubi spać w śpiworze) oraz ręczniki. Na wyposażeniu są pasy ratunkowe pneumatyczne z pasem krokowym dla każdego załoganta (nie trzeba brać własnych, jeżeli ktoś posiada). Na jachcie dodatkowo jest ponton z silnikiem 6KM, SUP, hamak, gitara, radio z BT, przenośny głośnik BT, kawiarka KRUPS, Telewizor z Youtube, Netflix i Disney+ z możliwością podłączania urządzeń zewnętrznych, oraz dla bardzo potrzebujących 24 godzinny, nieograniczony dostęp do sieci Internet oraz różnego rodzaju gry planszowe z szachami i tavli włącznie.

Nie dajcie się czarować! Tymi chałupami nie startuje się w regatach. Ostro na wiatr nie pójdą i za mocno się nie przechylą. Chyba, że przywieje Ksawery czy Kartrina dlatego też możecie zapomnieć o ich wywróceniu. Co akurat w tej sytuacji raczej jest zaletą. Kosztem regatowych właściwości nautycznych popłyniemy luksusowymi, komfortowymi i bezpiecznymi kolubrynami w których wnętrzu stoisz bez garbienia się, a w koi leżysz jak król. Wyposażonymi w ponton z silnikiem, toalety z prysznicem i ciepłą wodą, zamykanymi dwuosobowymi kajutami by nawet przy komplecie załogi dały Wam komfort intymności, W wyjątkowo przestronnej, dobrze rozplanowanej mesie do rana możecie planować kolejny dzień, wyposażonym we wszystko co potrzebne kambuzem ze wszystkimi potrzebnymi garami, kuchenką z piekarnikiem, lodówką by szampon miał idealną temperaturę nawet gdy na zewnątrz skwar, radiem z CD by sączyła się ulubiona muzyka, którą warto wziąć ze sobą i innymi wygodami jak i obszerny kokpit w którym wygodnie usiądzie cała załoga podczas żeglowania oraz opłaconym sprzątaniem po rejsie.

OLYMPIC SEA francuska stocznia znana na całym świecie zalała pół Europy swoimi jachtami od 33 do 56 stóp i na milimetr nie pozostaje w tyle. My będziemy pływać między innymi: modelem 42 CRUISER. Będzie komfortowo, bezawaryjnie i co najważniejsze bezpiecznie. Wnętrze jachtu podzielone jest na 3 dwuosobowe zamykane kajuty. Dwie na rufie i jedna na dziobie na jednym poziomie. Łącznie z mesą pomieści 8 osób.

wyposażenie nawigacyjne: aktualne mapy, locje i spisy nautyczne
żagle: genua na rollerze i rollgrot – wszystkie! refowane z kokpitu
TABELKA powyżej + OPIS i ZDJĘCIE wstępnie ukazują to co Wam oferujemy

trasa rejsu

1 TRASA:
2 TRASA:
3 TRASA:

możesz wybrać jedną z TRAS lub zgłosić własne sugestie, które weźmiemy pod uwagę
1 TRASA: AEGINA, Poros, Ermioni, Porto Chieli, Navplio, Tiros, Monemvasia, Spetses, Methana, AEGINA
Startujemy i kończymy z AEGINA w Grecji z mariny KORNATI propozycja wyjątkowo atrakcyjna w krajobrazowe parki narodowe jak wypy KORNATY, SKRADIN i kanał KORYNCKI – to zjawiskowe miejsce nie ma sobie równych w całej Grecji przepływając u podnóża wysokich skał i podziwiać nadzwyczajną przyrodę. Jakby tego było mało, zawitamy też na wyspę VIS z uroczym miesteczkem KOMIŹIA, wyspę BIŚEVO z niesamowitą BŁĘKITNĄ GROTĄ (Modra Śpilija), do której wnętrza wpłyniemy na pontonach. Pełen zabytków TROGIR czy SIBENIK.
Miasteczka PRIMOSTEN i HVAR w którym znajduje się KATEDRA św. STJEPANA i fort obronny na wzgórzu z zapierającym widokiem na wyspę HVAR, zatokę, port i okoliczne wysepki. Jeżeli zostanie trochę czasu zajrzymy do SPLITU aby zwiedzić Pałac Dioklecjana i FORT NAPOLEON lub nawet mały DUBROVNIK czyli przepiękna KORĆULA na wyspie o tej samej nazwie skąd pochodził Marco Polo.

2 TRASA: SPLIT, Korcula, Mljet, Dubrovnik, Vis, Hvar, Brać, SPLIT
Wyruszamy ze Splitu w Chorwacji gdzie rozpoczyna się i niestety skończy rejs morski. Tętniącym życiem mieście portowym. Rejs jachtem Chorwacja jest okazją do poznania najważniejszych wysp Chorwacji i zabytków, ale też miejsc zwykłych, a mimo to zauroczą nas i oczarują. PAŁAC Dioklecjana i przepiękną Starówkę, kierujemy się dalej na południe i cumujemy na wyspie Hvar nazywanej „Chorwacką Maderą” z powodu największej w roku liczby słonecznych dni. Popodziwiamy najstarszy zachowany teatr w Europie (założony w 1612 roku), FORT NAPOLEON oraz zapierający widok z górującej nad Hvarem, zbudowanej przez Wenecjan twierdzy.
Wypuszczamy się głębiej w morze na wyspę VIS z uroczą KOMIŻIA i BIŚEVO z niesamowitą BŁĘKITNĄ GROTĄ (Modra Śpilija), do której wnętrza wpłyniemy na pontonach. W drodze do DUBROVNIKA zaglądamy na KORCULE jedną z najpiękniejszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów wysp chorwackich o niezwykle łagodnym klimacie skąd pochodził Marco Polo i gdzie są najdogodniejsze miejsca do nurkowania.
Celem tej podróży jest DUBROVNIK – ukryta perła, najpiękniejsze miasto na całym adriatyckim wybrzeżu. Zaprasza wszystkich dzielnych żeglarzy, którzy są w stanie sprostać jego pięknu by już na zawsze żyć w tęsknocie za nim.

3 TRASA: BIOGRAD, Kornaty, Losinj, Rovinj, Pula, Cres, Krk, Rab, Pag, Zadar, BIOGRAD
Dla tej części z Was, która w poprzednich latach w rejsie morskim długi weekend majowy zaliczyła z nami już dwie trasy planujemy rejs morski na północ w stronę PULI, gdzie odwiedzimy równie malownicze i pełne uroczych niespodzianek miejsca. Czekamy na Wasze sugestie.


GRECJA i CYKLADY wyspy – rejsy morskie jachtem 2024
Grecja to jeden z najchętniej odwiedzanych przez Polaków krajów. Wakacje w tym uroczym zakątku Europy południowo-wschodniej od lat cieszą się niegasnącą popularnością i wzbiciem. Pewna pogoda, wyjątkowa kultura i otwarci mieszkańcy. To tylko niektóre z dobrodziejstw i walorów tego słonecznego zakątka. Co ciekawe, rejsy morskie jachtem są obecnie najmodniejszym sposobem na cieszenie się jego pejzażami i pięknem.
Grecka flaga składa się z dwóch kolorów – niebieskiego i bieli. Nie przypadkiem, bo barwy odzwierciedlają? urodę greckiego krajobrazu – błękitu nieba i morza, bieli kamieni i nabrzeżnej architektury. Ta klasyczna panorama, widok banalnie prosty, ale ujmujący czarowny, stał się metaforą idealnych wakacji. Podziwianie go z perspektywy wody, to najlepsze rozwiązanie, które pozwala skorzystać ze wszystkich atutów tego magicznego kawałka Europy. Pewnie stąd rosnąca popularnością morskich rejsów jachtem , które są świetną alternatywą dla stacjonarnego urlopu na lądzie. Bo trudno wyobrazić sobie przyjemniejszy relaks niż ten, którego doświadczymy na pokładzie jachtu lub statku. Opalanie się i podziwianie horyzontu, to tylko preludium do zaznania prawdziwych przyjemności. Morskie rejsy jachtem zawsze stwarzają okazję do kąpieli z ABC i nurkowania. Nawet, jeżeli dotychczas nie odważyliście się zajrzeć pod wodę, to teraz wypada się przemóc i spróbować poznać obcy kolorowy świat morskich głębin. Pamiętajmy, że wakacje na wodzie nie stoją w sprzeczności z tradycyjnym zwiedzaniem. Rejs morski jachtem zakłada ciągłe bycie w ruchu, a to sprzyja poznawaniu różnych miejsc i zabytków. Wyjątkowa historia i kultura Grecji sprawiają, że turyści nigdy się tu nie nudzą. Trzeba przyznać, że Grecja to idealne miejsce na morski rejs jachtem. Oprócz pewnej pogody, do gustu powinna przypaść cudzoziemcom wyjątkowa kuchnia. Grecy słyną ze zdrowego odżywiania, a ich dania składają z lokalnych produktów: oliwy, pomidorów, owoców morza, oliwek, koziego sera, bakłażanów, ziół i świetnego wina. Morskie rejsy jachtem to doskonała okazja na raczenie się specjałami regionalnej kuchni podczas wypoczynku, to istna rozkosz, której nie da nam żadna, inna forma wypoczynku.

GRCJA – TRUNKI od północy do popołudnia
Uprawy winorośli oraz produkcja win wysokiej jakości, to wielowiekowa tradycja w Grecji. Znane gatunki greckich win w regionach nadmorskich i wyspach to wina czerwone i białe: merlot, malwazja, muskat. Z mocnych trunków znane są Uzo i Metaxa to ziołowe wódki na bazie bimbru z winogron zasilone dodatkami uszlachetniającymi jak jałowiec i inne badyle oraz różnego rodzaju likiery, śliwowice, wiśniówki czy pigwówki. Warto wspomnieć na koniec o doskonałej kawie i

Z NAMI WYPŁYNIESZ na szerokie wody !