Nie wymagamy doswiadczenia zeglarskiego

radek STRZELIŃSKI


radek STRZELIŃSKI

Żeglarstwo śródlądowe pojawiło się w zamierzchłych czasach studenckich. Na trochę ustąpiło motoryzacji, ale powróciło z ogromną siłą. A kiedy odkryłem morze, przerodziło się w pasję.
Nie przepadam za upałami, dlatego w lecie południowo-zachodni Bałtyk i żegluga po Zalewie Szczecińskim wraz z przyległościami. Zdaża mi się tutaj rozpocząć sezon już w kwietniu, a skończyć w listopadzie.
Wiosną i jesienią najchętniej wylatuję na południe. Destynacje które ciągle odkrywam to Grecja z jej mieszkańcami (których podejście do życia mógłbym przejąć), Pelpoponez po Kretę, Zatoki Eubejska i Petalioi - czyli morze Jońskie i Egejskie. We Włoszech - Sycylia, a więc morze Tyreńskie. Nie są mi obce one way charter Majorka - Teneryfa, czy szybkie wypady z Minorki do MUSEO THE OCEAN RACE w Alicante.
Jestem entuzjastą długich rejsów, podczas których, wraz z załogą, można smakować miejscowy klimat. Preferuję postoje w zatokach, niż zatłoczone porty. Nie jestem jednak przeciwnikiem dobrej muzyki na jachcie. W przypadku awarii zawsze żałuję, że nie zabrałem ze sobą swoich narzędzi, staram się jednak ją usunąć dostępnymi środkami. Z racji wrodzonego lenistwa, wolę dłużej pomyśleć nad sposobem, a krócej pracować. Podczas rejsu nie unikam przygód i dobrej zabawy, ale priorytetem jest bezpieczeństwo załogi i jachtu.


POZOSTAŁE rejsy

rejsy jachtem NORWEGIA Nordkapp 2022
rejs morski BAŁTYK one way 2022
rejsy BAŁTYCKIE perełki 2022
rejs CHORWACJA wrześniówka 2022
CHORWACJA rejsy wakacyjne 2022
rejs katamaranem CZARNOGÓRA 2022
KARAIBY mikołajkowy i FERIE 2022
REJSY morskie JACHTEM na życzenie

 

Newsletter


Wypisz mnie z newslettera
Zobacz Nagrania z Rejsów
Newsletter