Nie wymagamy doswiadczenia zeglarskiego

seba SZABLOWSKI


seba SZABLOWSKI

Polak, Dolnoślązak, Wrocławianin. Przeciętna postać środowiska żeglarskiego i tawernianego. Leń, tchórz, paranoik, nudziarz, brudas, fleja i gbur zamknięty w sobie. Osobowość nieciekawa. Jak można się domyśleć zaczynał na Mazurach ciągle widziany w sztynorckiej Zęzie. Pechowiec, nikt go nie lubi. Urodził się w beznadziejnym 72 roku, dlatego urodzin nie obchodzi. Zna polski-bo musi, rosyjski-bo musiał, angielski-bo wypada, niemiecki-bo ciągle się boi. Wszystkie kiepsko!
W dodatku płynnie je myli, łączy, okrasza mięsem i surowymi rybami. Po za łaciną stosowaną, którą wykłada na stadionie Legii, windach w blokowiskach, przystankach MPK i tramwaju nr.14.
Nie przetacza cytatów sławnych ludzi. Kieruje się własnymi niesprawdzonymi maksymami typu „baba z wozu, bo piąte koło, a trzeci skorzysta”.

W swoim dorobku ma żonę, dziecko, łysinę, (od nieprzeczytanych książek) i telefon komórkowy. Ciągle wydaje mu się, że jest wolny i może się wynajmować. Niestety ciepłe kapcie i przesądy trzymają go w domu. Aborygen XXI wieku. Permanentny brak wszelkich zdolności nie pozwala mu nawet na zaciągnięcie kredytu w banku. Wydaje mu się, że jest cwany i w zeszłym roku próbował zastawić video w lombardzie, które kupił zachęcony reklamą "nie dla idiotów". Idioty równego sobie na szczęście nie znalazł przez co nie kupuje na raty i zeszyt (woli grzebać w śmietnikach).
Nigdy nie otworzył konta na Naszej Klasie, a na Fejsie 
po pijaku zrobił to za niego kumpel.

Jachtowego Sternika Morskiego załatwił po znajomości, Świadectwo Radiooperatora ma, ale radia tylko słucha bo sepleni. Posiada jeszcze inne papiery, o których ze względu na kolor lepiej nie wspominać.

dla przestrogi: 

 • instruktor ISSA-INTERNATIONAL SAILING SCHOOL ASSOCIATION nr 046
 • instruktor DYSCYPLINY SPORTU ŻEGLARSTWO
 • instruktor DYSCYPLINY SPORTU SPORTY MOTOROWODNE
 • świadectwo MŁODSZEGO MARYNARZA POKŁADOWEGO
 • świadectwo MŁODSZEGO MOTORZYSTY
 • świadectwo OPERATORA ŁĄCZNOŚCI BLISKIEGO ZASIĘGU
 • świadectwo WYKORZYSTANIA RADARU i ARPA
 • świadectwo PRZESZKOLENIA STCW
 • patent ŻEGLARSKI STERMOTORZYSTY ŻEGLUGI ŚRÓDLĄDOWEJ
 • patent ŻEGLARSKI MORSKIEGO STERNIKA MOTOROWODNEGO nr 1298
 • patent ŻEGLARSKI MORSKIEGO STERNIKA JACHTOWEGO nr 294

Przy tworzeniu serwisu MARINGO.pl - MORSKIErejsy.pl tylko przeszkadzał. Dezorganizator i uczestnik rejsów beznadziejnych i wypraw morskich na północy przylądek Europy NORD KAPP, Maroka, Hiszpanii, Portugalii, dookoła Anglii i Irlandii przez Szkocję. I kilku innych dziur na świecie, w których nic ciekawego nie ma, a przynajmniej nie znalazł. Nawet w Tanzanii, Tajlandii i na Florydzie twierdzi że jest nuda. Amator „Mody na Sukces”, tanich win i wiejskich przyśpiewek oraz smyrania się po Chorwacji, Grecji i Karaibach. Planuje jako pierwszy opłynąć świat rufą do przodu.

generalnie nie polecamy !


POZOSTAŁE rejsy

rejsy jachtem NORWEGIA Nordkapp 2022
rejs morski BAŁTYK one way 2022
rejsy BAŁTYCKIE perełki 2022
rejs CHORWACJA wrześniówka 2022
CHORWACJA rejsy wakacyjne 2022
rejs katamaranem CZARNOGÓRA 2022
KARAIBY mikołajkowy i FERIE 2022
REJSY morskie JACHTEM na życzenie

 

Newsletter


Wypisz mnie z newslettera
Zobacz Nagrania z Rejsów
Newsletter